Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

Krystian, 10 lat temu
Silnik 2.0 MZR 147KM 108kW
Rok produkcji 2005
Mazda 6 I Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Automatyczna skrzynia biegów - rewelacja. Zmiana biegów płynna, redukcja gdy potrzebna jest prawie natychmiast. Zawsze ma odpowiedni bieg, nie zastanawia się nad tym jaki bieg ma ustawić. Nie skacze niepotrzebnie z góry na dół. Jeździłem 16 lat manualami. Trochę obawiałem się automatu, ale teraz nigdy więcej manualnej skrzyni biegów.
Piątka za całokształt. Rewelacyjne auto do wożenia rodziny. Opis dodaję po przejechaniu 8000 km i 8 miesiącach używania.
Rozrząd na łańcuchu więc jeden problem mniej. Szybko reaguje na pedał gazu, nie zastanawia się.
Bezobsługowa bo automatyczna. Fajnie zmienia biegi. Po rozgrzaniu skrzyni nie czuć zmiany biegów tylko na wyświetlaczu widać jak się zmieniają cyferki.
Nie słychać żadnych niepotrzebnych dźwięków. Troszkę twarda i czuć pokonywane studzienki kanalizacyjne. Na łukach bez zastrzeżeń. Nawet można ciasno je pokonywać i mimo tego trzyma się
Widoczność do tyłu bardzo dobra jak na kombi. Do przodu i na boki rewelacja. Myślałem że przesiadka z mniejszego auta będzie trudniejsza, ale obyło się bez porysowania auta. Wielkie lusterka boczne w których wszystko widać
Wszystko jest na miejscu. Nie trzeba daleko sięgać. Światła mijania i wycieraczki mam ustawiona w trybie samoczynnego załączania się więc nie muszę za często używać. Brakuje gniazdka 12V w bagażniku oraz modułu wygodnych kierunkowskazów do zmiany pasa ruchu. Uchwyty w bagażniku przydają się do mocowania różnych przedmiotów. Dodatkowe schowki w bagażniku mieszczą sporo gratów
Grzeje i chłodzi rewelacyjnie, nawet z tyłu. Podoba mi się guzik do odparowania przedniej szyby - specjalny tryb klimatyzacji
Dwóch pasażerów z tyłu ma lepiej niż kierowca i pasażer z przodu. Trochę krótkie siedzisko fotela kierowcy
Przy wyższych prędkościach słychać szum opon. Ale przy 150 km/h jest ciszej niż w poprzednim moim samochodzie przy 110 km/h.
Nic się nie psuje, więc koszty nie pustoszą portfela, a paliwo trzeba lać do każdego auta
Jakoś za tą cenę nie znalazłem fajniejszego auta. W jakości wykończenia wnętrza można się czepić schowka na desce rozdzielczej. Po otwarciu wyskakuje do góry jak wystrzelony z procy i stuka. Plastiki wewnątrz są twarde w dotyku
Jedna usterka mi się trafiła. Zaraz po sprowadzeniu auta do kraju zatankowałem polskie paliwo i padła sonda lambda. Od tamtej pory żadnych usterek.
Brak poważnych usterek - po prostu nie wystąpiły

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 147KM 108kW [l/100km]

8,3