Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

bartek, 9 lat temu
Silnik 2.0 MZR 147KM 108kW
Rok produkcji 2006
Mazda 6 I Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Ogólnie auto warte uwagi, lecz jeżeli jeszcze raz miałbym kupywać to wolałbym samochód lepiej wyciszony. Nastepne będzie raczej na pewno volvo, bmw lub audi
Karoseria : rdza! szczególnie spód auta
Inne : wyciszenie
Inne : plastiki słabej jakości twarde.
Auto ogólnie jest ok. Jeśli miałbym jeszcze raz go kupić to pewnie bym go nie kupił ze względu na wyciszenie wnętrza oraz problemy z rdzą i dość twarde zawieszenie, no i jakość plastików mogła by być lepsza.
W silniku nic się nie dzieje. I sięraczej nie zapowiada. Pod tym względem Mazda 6 jest bezkonkurencyjna. Te silniki są pancerne. Tego nie należy się obawiać w tym aucie.
Jeśli chodzi o skrzynie to zaskoczyła mnie pozytywnie, biegi wchodzą mięciutko wręcz idealnie. W porównaniu z żony meganką II to jest niebo a ziemia.
No tutaj jest kolejne pozytywne zaskoczenie. Koła reagują na najmniejszy ruch kierownicą. Bardzo dobrze się prowadzi. Jest trochę twardo niestety, to mi trochę nie pasuje.
Nawet nieźle choć trochę mi przeszakdzają słupki przednie czasami przy skręcie, do tyłu jest ok.
autko jest funkcjonalne bo to kombi. takiego szukałem, duże i praktyczne
Mazdy mają to do siebie ze szybko łapią temperaturę co jest dużym plusem. Grzeje szybciutko. Co do klimy to jeszcze nie uzywałem.
No tutaj jest tak jak powinno byc. Mam 180cm wzrostu i za mną spokojnie dorosła osoba może usiąść. W 5 osób spokojnie można podróżować. Żona jest malutka i siedzi jak Król na tronie :D
To jest jeden z nielicznych minusów tego auta. Przy prędkości 130 zaczyna słychać szum wiatru i to dość głośno. Każdy kamyczek odbijający się od podwozia lub nadkoli słychać i to przeszkadza. Tu mazda się nie popisała.
Ze względu na to że auto w ogóle się nie psuje to nie mogę za dużo powiedzieć o cenach części.
Za dobrze utrzymane auto trzeba trochę dać, wiadomo są autka tańsze ale ja takich nie brałem pod uwagę. Ja zapłaciłem 24tyś z 2006roku. Czy dużo czy mało sami sobie odpowiedzcie. Nic przy nim nie robiłem. Tylko oleje i filtry.
żadnych problemów nie mam.
Nic mi się nie przytrafiło odkąd kupiłem i oby jak najdłużej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 147KM 108kW [l/100km]

Mazda 6 I Kombi