Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

adis, 12 lat temu
Silnik 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
Rok produkcji 2002
Mazda 6 I Kombi 2.0 MZR-CD 121KM 89kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Wrażenia miałem ekstra jak go kupiłem, ale to co potem miałem z tym autem (a to okres tylko dwóch lat) to koszmar. UWAŻAJCIE NA RDZE-jest wszędzie, największa porażka tego auta-KOROZJA, ale i silnik nie jest bezawaryjny. Ja wydałem ponad 15 000 PLN na naprawy.
Zawieszenie
Bardzo drogie części i serwis. Awaryjny silnik diesla, o czy piszę wyżej, zawieszenie siada po 120 tys km, słabiutkie hamulce, no i najlepsze RDZA, RDZA i napiszę jeszcze raz RDZA. Odradzam wszystkim, którzy szukają auta za 30000PLN i chcę się nim jeszcze długo cieszyć.Będą płakać i płacić, a Mazda się cieszy, że jest tyle durni w Polsce, co na wygląd polecieli.
Nieźle
Na zakrętach przy włączonym ogrzewaniu wieje chłód. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem.
Jest dość głośno od 130 km/h
Nie jest źle jeśli idzie o spalanie, często pokonuję 1600 km za jednym razem i na dwóch pełnych zbiornikach (55 l) daje radę z mocno obciążonym autem. Ale serwis, części i usterki w dieslu to porażka. Zdzierają na czy się tylko da. A serwisy mają oprócz drogich części bardzo drogą robociznę.
Mój samochód ma 8 lat, kupiłem go za 32 000 PLN w 2009, a wydałem na naprawy do lipca 2011 24 000 PLN. Dziękuję Mazdo, za to że nauczyłaś mnie pokory. Następnym razem głęboko przemyślę zakup nowego samochodu. Odradzam.
Bardzo łatwo mozna uszkodzić i porysować panel z radiem itp. Dwukrotnie w serwisie, przy wymianie żarówek został porysowany, ale nikt się nie przyznał. Zarówki które podświtlają pokrętła (klima) koszt jednej 50 zł, ja miałem 3 do wymiany. W razie kłopotów z żarówkami (stop tylna na przykład) trzeba jechać do serwisu, nigdzie się takich nie kupi-porażka. Koszt-40 zł.
Wymieniane :intercooler, 2 rury miedzy intercoolerem i turbiną, turbo po 120 tys.(cena 1750 euro) Wymiana wtryskiwacza, czyszczenie smoka olejowego. Po 120 tys km zawieszenie:wymieniono wahacze tylne oraz łączniki stabilizatorów tył oraz amortyzatory (koszt ponad 3000 zł) a także wahacze przednie dolne i amortyzatory z przodu, cena tez koło 3000 razem z geometrią. A więc policzcie dobrze zanim kupicie Maździę, super wypas furę, bo potem będzie płacz.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 121KM 89kW [l/100km]

6,8