Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

Tomaszek, 14 lat temu
Silnik 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Rok produkcji 2006
Mazda 6 I Kombi 2.0 MZR-CD 143KM 105kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : dynamika na tą klase i pojemność zgniatająca konkurencje oraz... nowy model Mazdy 6 gdzie jest niby taki sam silnik a auto sporo wolniejsze
szczerze polecam o ile znajdziesz zadbany model z normalnym przebiegiem, bo takowych to właściciele raczej sie nie pozbywają... to auto jest w naściślejszej czołówce tej klasy (wg.mnie: Mazda6, H.Accord, Audi A4, Avensis, Saab 93), polecam sprawdzanie Mazd w ASO - Mazda ma centralny system w ktorym mozna sprawdzic auta po VIN nawet na telefon. Na plus też są dobre serwisy Mazdy co też jest istotne.
ma inny dźwięk niz inne diesle, lekko sportowy agresywny pomruk, nie jest głośny jak niektorzy pisali (moze maja cos zepsute) BARDZO DYNAMICZNY, 360 Nm robi swoje, wciska w fotel na kazdym biegu, wyprzedzanie nawet na 5,6 biegu w trasie to czysta przyjemność, lepiej nie moge sobie wyobrazić z diesla 2.0
świetna skrzynia, ale nie zmienia sie biegów \"sportowo\", nie jest ani delikatna ani toporna, biegi wskakują \"same\"
ścisła czołówka, \"sztywno-komfortowe\" zawieszenie, wspaniałe prowadzenie nawet przy 200km/h i sporym wietrze bardzo stabilnie, wręcz majestatycznie przy b.duzych predkosciach jak o klase wyzej
dzieki seryjnemu webasto szybciutko sie nagrzewa nawet przy wielkich niedawnych mrozach, klimatyzacja bardzo wydajna i ciche nawiewy
bardzo przestronne auto, bardzo wygodne (świetnie wyprofilowane stosunkowo twarde fotele), można jechać kilkanascie godzin bez problemu) b.duzy bagażnik ze schowkami, troszke pasażerom brakuje małych schowków w tylnych drzwiach...
nie wiem co pisało kilka os ze jest głośno, testy i dane techniczne pokazują takie same wyniki jak w innych dobrych autach, mi nic nie przeszkadza, przy duzych predkosciach rozmawiam w kabinie komfortowo jak i przez komore czy zestaw HF, brak zażutów
dzieki świetnej bezawaryjnosci auto nie drogie w utrzymaniu i kosztach (np. tanie preferencyjne ubezpieczenia w Mazdzie), ale nie pali mało - cóż to cecha aut dużych, ciezkich, dynamicznych i \"zapraszających\" do szybkiej jazdy. pali mi ok 8 litrow przy dynamicznej jezdzie, jak ktos ma pretensje ze nei pali 6-7 to musi sie zastanowic nad sobą a nie nad autem, realnie pomyśleć i przestać wierzyć w mity. 1,5 tony i 9,5 do setki to nie moze dać 6 litrów.
absolutnie żadnych usterek, nawet najdrobniejszych, to jak na 4-letnie auto bdb.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 143KM 105kW [l/100km]

7,7