Ocena kierowcy - Mazda 6 I Hatchback

Silnik 1.8 MZR 120KM 88kW
Rok produkcji 2003
Mazda 6 I Hatchback 1.8 MZR 120KM 88kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie :)
Auto naprawdę godne polecenia. Niezawodne i ekonomiczne. Zawieszenie sprzyja sportowej jeżdzie ale nie można narzekać przy codziennym użytkowaniu. Miejsca w brud jak na tą klase auta z porównaniu nawet z klasą wyższą np Audi A4 to nie ma co porównywać Audi wymięka !!
Silnik jak na masę auta jest za słaby i głośny przy większych obrotach. Jeżeli chodzi o jego niezawodność to 6.
Biegi wchodzą precyzyjnie i nie haczą.
Dosyć twarde zawieszenie spodziewałem się czegoś bardziej komfortowego po tym samochodzie ale się przejechałem. Jeżeli chodzi o szybką jazdę to sprawdza się wyśmienicie i te trzymanie na zakrętach przy szybszych prędkościach poprostu przyklejona do asfaltu.
Widoczność dobra choć szczerze polecił bym czujniki parkowania z tyłu koniecznie jeżeli chodzi o parkowanie tyłem a z przodu też by sie przydały dają większą pewność i nie mamy obawy czy zaraz nie przy.....
Wszystko na swoim miejscu tak jak być powinno. Przyznam się że po zakupie do tej pory ani razu nie sięgnąłem po instrukcje obsługi. Wszystko obsługuje się intuicyjnie.
W lato chłodzi jak należy chodż na auto za bardzo świruje i zmienia strumień to na nogi to na szybę, a jeżeli chodzi o zimę to nie mam zastrzeżeń do ogrzewania grzeje jak należy.
Naprawdę pojemne auto większe niż może się wydawać z zewnątrz . Dużo miejsca z tyłu z przodu pełna swoboda.
Jak wcześniej wspomniałem powyżej 120 km/h dosyć głośno przez silnik ale do 120 naprawdę jest cicho, na postoju prawie niesłyszalny.
Spalaniem jestem bardzo zadowolony myślałem że będzie większe a tu zaskoczenie średnio 7-8 l/100 przy rozsądnej jeżdzie. No jeżeli chcemy sie powściekać i pobawić autem to spokojnie spali nam 10-11 l. Ale spokojnie mogę zaliczyć go do jednego z bardziej ekonomicznych benzyniaków w swojej klasie.
Auto kosztowało nie mało jak na tamte lata ale warto było wydać każdą złotówkę na nie.
I tu mamy czym się chwalić !!! MAZDA TO MAZDA. przejechałem nią 50 000 tys km i poza wymiana olejów klocków i tarcz NIC! Raz musiałem uzupełnić klimatyzację i na wiosnę wymieniłem przewody i świece zapłonowe.
BRAK !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 MZR 120KM 88kW [l/100km]