Ocena kierowcy - Mazda 6 I Hatchback

codemaster, 13 lat temu
Silnik 1.8 MZR 120KM 88kW
Rok produkcji 2008
Mazda 6 I Hatchback 1.8 MZR 120KM 88kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Myślałem że bedzie się coś psuło lub szwankowało a tu zupełnie nic nawet jedna żaróweczka :)
Bardzo dobry samochód, o uniwersalnym zastosowaniu. Doskonale sprawuje sie w polskich realiach. Doskonały na średnie dojazdy i stworzony na długie trasy. Jako miastowy sprawuje się średnio jest to jednak kawałek samochodu. Kupiłem go z myślą o niezawodności i solidnosci i w tym miejscu sie nie rozczarowałem. Poza tym piękna sylwetka i dopracowane wnętrze to to co cieszy na co dzień.
Silnik dobry ale dla kogoś spokojnego, niestety jak chce sie pojeżdzić szybciej to nie ta pojemność. Jednak do 140 zachowuje dynamikę i przyśpieszenie wyżej to już duży chałas i tak jakby jednego biegu brakowało. Ja swoją M6 rozpedziłem do 195 ale do podłogi jeszcze brakowało :) Poza tym nie jest wybredny co do paliwa, na 98 to jest miodzio ale na marketowych bełtach nie ma problemów poza wyższym spalaniem i dłuższym czasie do 100 ;)
Dałbym ocenę doskonałą za niesamowitą elastyczność ale nie wypada, zdaża się że wsteczny nie chce wejść. Ma to od nowości jest do przeżycia ale jednak.
Tu można tylko sie zachwycać! Czasem jak wioskowe głupki w swych niemieckich kolosach próbują swoich umiejetności podścigując się to nawet taki marny kierowca jak ja po paru średnich zakrętach studzi ich zapędy. Jedzie się jak po torach. Jedyna wada to duży promień skrętu, na parkingach i w ciasnych miejcach trzeba dużo manewrować.
Doskonała była by w kabrio :) A poważnie to jak dla mnie do przodu super a do tyłu ujdzie :)ja cofie na lusterka które są doskonale usytuowane i nie zasłania ich zachlapana szyba boczna co w innych samochodach jest niestety nagminne !
No tu nie potrafie sie przyczepić do niczego. Wszystko na swoim miejscu. No może tylko to że dywaniki nie mają przypięcia ...
Grzeje dobrze i szybko ale klima to inna sprawa, może dlatego że mam czarny lakier i jak przygrzeje to nogi mi marzną ale pasażerom z tyłu ciepło:)
To poprostu salonówka, bagażnik olbrzymi i bardzo pakowny. Po rozłożeniu siedzeń to już średni dostawczak :) poprostu super !
Wyciszenie jest spoko ale przy wysokich obrotach jest chałas od silnika. Jednak karosera nie gwiżdze i nie szumi jak w innych samochodach po przekroczeniu 120 km/h.
Jezdzę w trybie mieszanym i myślę że mógłbym być spokojniejszy a przez to bogatszy :) Jednak zawsze jakiś baran sprowokuje cię i bucik leci w dół ;) Jednak mieszczę się w producenckich normach które są jak najbardziej prawdziwe.
Samochód kosztuje jak dla mnie dużo ale jeżeli bedzie się tak spisywał jak do tej pory to bedzie wart każdej wydanej złotówki :) Szukałem samochodu na lata i myślę że go znalazłem, inni po trzech latach już sprzedają bo zaczynają sie pierwsze usterki lub mają dosyć tych co były, pełna ocena w tym miejscu powinna być moim zdaniem po 5 latach ale myślę że nic się nie zmieni a wtedy dam \"5\"
Jak narazie nic mi się nie zepsuło, nie oderwało, nie poluzowało ani tym podobne.
Tak jak powyżej - bezproblemowo.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 MZR 120KM 88kW [l/100km]

7,4