Lista ocen Mazda 6 I Sedan (116) - Silnik

Na liście zabraknie 107 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~warszawiak a nie warszawianin
Sedan 2.0 MZR 141KM 104kW
witam, samochód posiadam od niespełna roku. Generalnie auto bardzo dobre, zastrzeżenia jakie mam dotyczą jedynie serwisowania mazdy przez poprzedniego właściela chodzi o serwis rzekomo mazdy w Osielsku, totalna porażka nawet niewiedzą co ile należy dokonywać przeglądów zarówno gwarancyjnych jak i pogwarancyjnych. Na pytanie czy i kiedy były wymieniane podstawowe materiały eksploatacyjne (nie odnotowano w książce gwarancyjnej przez 6 lat...
~KK
Sedan 2.0 MZR 141KM 104kW
Silnik nabrał prawdziwego wigoru po ok. 40 tys km. Wczesniej jest jakos tak mocno spasowany - chyba to japonska robota. Plusem silnika jest wysoka elastycznosc. Ciagnie od najmniejszych obrotow, nie ma dziur. Moc jest na zadawalajacym poziomie, ale z 2.0 pojemnosci mozna by było uzyskac wiecej. Generalnie po ok 20 tys polecam zatankowac 99 oktanowe paliwo i przejechac jakas trase (np. 2000 km) z wiekszym obciazeniem, szybko, a silnik zrobi...
~PF
Sedan 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
Silnik pracuje tak kulturalnie, że czasami trudo odróżnić od benzyny. Ciszej pracuje tylko 1.6 HDI. Samochód ma \"zaledwie\" 120KM ale jest bardzo elastyczny i żywiołowo reaguje na gaz. Przyspieszenie 0-100 ok. 10s, elastyczność IV bieg 60-100 6s, V bieg 80-120 10s. Wg mnie rewelacja Jeśli chodzi o awaryjność nie mam żadnych problemów. Turbina i wtryskiwacze bardzo trwałe (jeśli się o nie odpowiednio dba)
~endrju1
Sedan 2.0 MZR 147KM 108kW
Silnik lubi wysokie obroty tak jak jest napisane w instrukcji do tego samochodu i wcale spala przez to więcej. Biegi powinno się zmieniać bliżej 3000 obrotów niż 2500. Spalanie to kwestia operowanie pedałem. Na wyższych obrotach skrzynia biegów lepiej współpracuje. Silnik 2.0 147KM jest optymalny, nie spala przesadnie dużo a jednocześnie czuć zapas mocy pod nogą.
~Dave
Sedan 1.8 MZR 120KM 88kW
Silnik pracuje bardzo dobrze, wystarczy mocy jesli jezdzi sie samemu do pracy. Jak siedza pasazerowie z tylu to 120 koni nie wystarcza jesli chce sie przyspieszyc lub szybko wyprzedzic inny pojazd na drodze. Jednak trzeba pamietac ze to nie jest samochod sportowy. Aby przyspieszyc trzeba zredukowac bieg aby uzyskac wiecej obrotow a wtedy nie ma problemu.
~Mazda 6
Sedan 2.3 MZR 166KM 122kW
Silnik o pojemnosci 2300ccm w Maździe jest naprawde bardzo dobry. "Chodzi" bardzo cicho i płynnie. Nie brakuje mu mocy... powiedzialbym nawet ze wyprzedzanie tym samochodem nie stanowi problemu... niezaleznie czy jedziemy 60km/h czy 180km/h. Wspaniałe przyspieszenie... noi wspaniały dźwięk wydostający sie z tłumikow... zwłaszcza w wersji sportowej:)
~Revok
Sedan 3.0 V6 24V 222KM 163kW
3.0L V6 połączony z automatyczną skrzynią 6b - przy każdym gwałtowniejszym wciśnięciu gazu powoduje natychmiastowy zryw i piękne brzmienie. Motor wchodzi na obroty jak "nóż w masło" ;-), a samochód przyspiesza rewelacyjnie. Z tym silnikiem wykorzystując tylko zakres obrotów 2000-3000 można już bardzo szybko jeździć.
~Szczesliwy posiadacz Madzi :)
Sedan 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
2 litrowy diesel Common Rail o mocy 143 sprawia ze Madzia bardzo szybko i sprawnie pomyka. Na razie samochod jest na dotarciu wiec na pelna frajde z jazdy musze troche poczekac :) Slyszalem opinie ze jest glosny i warkotliwy. Dla mnie on poprostu drapieznie mruczy. Elastycznosc jest swietna, 360 NM robi swoje :)
~Maciej
Sedan 1.8 MZR 120KM 88kW
Wiele osób pisze, że silnik 1.8 jest mało dynamiczny - to prawda, aczkolwiek niedobór mocy czuć przy prędkościach powyżej 100km/h. Wyprzedzanie przy 50-80km/h nie jest żadnym problemem po redukcji, a na szczęście japońskie silniki lubią wysokie obroty, innymi słowy, nie jest to typowy muł!
~Elvis
Sedan 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
Brak slow nie wiem co moze napisac wlasciciel Forda escorta po zamianie Na MAZDA6 poprostu bajka nie auto !!!! Mam go juz 3 lata duzy przebieg i nic kompletnie nic za malym wyjatkiem nieszczelnego przewodu od wspomagania po 3 latach tzn nic takiego:) Naprawde baardzo ddobrrre auto !!!!
Mazda 6 I Sedan