Lista ocen Mazda 6 II (38) - Karoseria

Na liście zabraknie 249 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek
Sedan 2.0 MZR 147KM 108kW
Karoseria jak na te lata produkcji czyli lakiery ekologiczne, nawet nie najgorzej znosi czas. Jedynie na dachu jest za mala warstwa lakieru co sie objawia pajaczkami (luszczacy lakier) tak po 3mm. Da sie to zalatwic dedykowanym zestawem mazdy, kolorem z lakierem w sztyfcie z powloka bezbarwna. Troche cienka blacha, deszcz slychac bardziej niz np. w audi. Ale teraz to na wszystkim oszczedzaja w motoryzacji. Rdzy brak w 10 letnim aucie.
~Bartek
Hatchback Facelifting 2.0 MZR 155KM 114kW
Niestety tu ocena niższa, baaardzo miękki lakier, który rysuje się kiedy na niego spojrzysz. U mnie widać to szczególnie gdyż mam czarny lakier i każdy odprysk lub rysę widać z kilometra. Trzeba szczególnie dbać o lakier w tym przypadku, często nakładać jakiś ochronny wosk itp i absolutnie nie jeździć na myjnie automatyczne. Na duży plus kompletny brak oznak 'rudej' co ponoć w Mazdzie nie jest takie oczywiste.
~Rafal
Hatchback Facelifting 2.2 MZR-CD 180KM 132kW
Niestety najwiekszy problem japonskich aut. Nie mowie tu o korozji bo auto garazowane, wiec takowa nie wystapila ale lakier jest bardzo delikatny. Praktycznie delikatne otarcie o krzaki powoduje mikrorysy na lakierze. Ktos kto lubi bawic sie w detailing moze ich sie latwo pozbyc, niemniej jednak lakier to najslabsza strona mazd.
~cd_error
Hatchback 2.0 MZR 147KM 108kW
Mi się podoba, wydaje mi się że to jeden z najładniejszych liftbacków jak do tej pory które jeżdżą po naszych drogach. Z korozją problemów nie miałem... ale lakier trochę za słaby niestety skutek mnóstwo rysek itp.... po 9 latach normalnego użytkowania nadawało się do polerki... W 17 letniej zafirze było zdecydowanie lepiej.
~Marcin Sz.
Hatchback 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Lepiej zająć się drobnymi uderzeniami kamyków, zwłaszcza na dachu, gdyż po jakimś czasie, zaczynają się tworzyć w ich miejscach przypominające fraktale małe wybrzuszenia, które są znakiem rozprzestrzeniania się korozji. W innych miejscach karoserii nie zauważyłem szczególnego problemu korozji.
~Kuba
Sedan 2.0 MZR 147KM 108kW
Niższa ocena ze względu na występowanie korozji - mam sprowadzone auto z Włoch, zabezpieczone podwozie - na razie brak jakiegokolwiek ogniska korozji, jednak trzeba pamietać o kolejnych zabezpieczeniach orqz uwazać na odpryski.
~Stachu1231
Kombi Facelifting 2.0 MZR 155KM 114kW
Jest przepiękna, ale rdzewieje. Mój egzemplarz póki co całkiem nieźle się trzyma, ale wiem, że w tym modelu to tylko kwestia czasu aż coś wyskoczy. Podwozie mam kompletnie zabezpieczone, wiec nie ma dramatu.
~Przemek
Hatchback Facelifting 2.0 MZR 155KM 114kW
Z rudą problemów nie miałem, natomiast lakier strasznie podatny na zarysowania. Auto myję zawsze ręcznie, wosk nakładam samodzielnie, więc przy tych czynnościach poznaje się powłokę dość dokładnie.
~Krzysiek
Hatchback 2.0 MZR 147KM 108kW
Nie da się ukryć że lakier Mazdy nie jest pancerny, ale patrząc na ogólne trendy i nowe auta to w innych markach robi się podobnie. Mam na dachu małe odpryski ale nic się z tym nie dzieje.
~Michał
Hatchback 2.5 MZR 170KM 125kW
Spore zaskoczenie, brak jakichkolwiek oznak rdzy, ani kropeczki, mimo, że samochód od 2016 roku nie jest garażowany, nie mam żadnych zastrzeżeń.