Ocena kierowcy - Mazda 6 II Sedan

Silnik 2.0 MZR 147KM 108kW
Rok produkcji 2009
Mazda 6 II Sedan 2.0 MZR 147KM 108kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Auto pieknie wygladajace, majace wszystko w sobie czego potrzeba dla rodziny 2+2. Troche za twarde zawieszenie (na nasze kochane drogi), ale na drodze jedzie jak po szynach. Przestrzeni i mocy pod dostatkiem. Auto na dlugie lata, nie starzejacy sie wyglad auta. Chce sie jezdzic i dopieszczac takie auto.
Silnik narazie bezawaryjny. Bardzo cicho chodzi, nie jest to demon mocy, ale od dolu ciagnie i jest elastyczny. Przy wyprzedzaniu wiadomo trzeba redukowac. Bardzo rowno chodzi. Ogolnie daje frajde z jazdy.
Skrzynia biegow bardzo precyzyjna, dobrze zestopniowana, aczkolwiek zdarza sie jej lekko haczyc z 1 na 2 bieg. Pomogla zmiana oleju w skrzyni na 75w80. Pomaga podobno smarowanie ciegien, ale nie wykonalem.
Uklad jezdny bardzo precyzyjny, dobrze sie kieruje, dobre wyczucie auta, ciezko samochod wyprowadzic z rownowagi czy wpasc w poslizg. Jedyny minus to troche za twardo zestrojone zawieszenie. Ale za to w zakretach pieknie sie trzyma. Nie raz mnie to uratowalo :)
Karoseria jak na te lata produkcji czyli lakiery ekologiczne, nawet nie najgorzej znosi czas. Jedynie na dachu jest za mala warstwa lakieru co sie objawia pajaczkami (luszczacy lakier) tak po 3mm. Da sie to zalatwic dedykowanym zestawem mazdy, kolorem z lakierem w sztyfcie z powloka bezbarwna. Troche cienka blacha, deszcz slychac bardziej niz np. w audi. Ale teraz to na wszystkim oszczedzaja w motoryzacji. Rdzy brak w 10 letnim aucie.
Widocznosc bardzo dobra w kazda strone, jednak jest to dlugie auto, dla mniej wprawnych przydadza sie czujniki parkowania.
Wszystko na swoim miejscu, bez przepychu, a jednak ze smakiem. Sa schowki, podlokietnik, wygodne fotele (byla akcja serwisowa na montaz, bo w szynach strzelaly). Czego mi brakuje to raczka w podsufitce dla kierowcy.
Szybko chlodzi, szybko sie nagrzewa, wydajna klima, troszke glosny kompresor przy dodawaniu gazu. Brak nawiewow na tyl.
Tutaj mazda pokazala kunszt. Przestrzeni dla kierowcy i pasazerow pod dostatkiem, cztery osoby podrozoja luksusowo. Bagaznik ogromny.
Silnika nie slychac, wyciszenie ok, tylko troche przy autostradowych predkosciach slychac z uszczelek no i slabo wyciszone nadkola. Ogolnie jest dobrze.
Malo sie psuje, a czesci kosztuja tyle co do innych aut klasy sredniej. Jestem zadowolony. W miescie pali 10L, na trasie 90 - 110 km/h 7.1L Na autostradzie przy 140 km/h wychodzi 8.4L Wyniki podane z wlaczona klimatyzacja.
Mysle, ze za ta cene bardzo dobry wybor. Ja kupilem auto 7 letnie, pierwszy wlasciciel z salonu, 70000 km przebiegu i sobie chwale.
Narazie byly wymieniane tarcze i klocki na tyl, ale to przez zablokowane zaciski hamulcowe, ktore trzeba bylo wymienic lub zastosowac zestaw naprawczy. Wymienilem rowniez, jedna rolke napinajaca pasek alternatora przy 90000km oraz zlacze elastyczne w ukladzie wydechowym bo mi cwierkalo na wolnych obrotach, co mnie denerwowalo.
Brak powaznych usterek, poza wymienionymi drobnymi. Auto w kwietniu 2019 bedzie mialo 10 lat.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 147KM 108kW [l/100km]

8,4