Lista ocen Mazda 6 II Sedan (30) - Silnik

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Cezary
Sedan 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Silnik dobrze pracuje w zakresie niskich obrotów. Bez przyśpieszania można jechać ze stałą prędkością ok.1500 obr.min. Zaskakująco szybko silnik nagrzewa się do nominalnej temperatury - w lato po ok.1,5 km, np. 2 razy szybciej niż np w peugeot 407 (po ponad 3 km). Stwierdziłem nigdzie wcześniej nie opisywane zjawisko, że podczas jazdy w górach hamowanie silnikiem jest mniej skuteczne niż w innych samochodach z dieslami. Nie wiem czy przyczyną...
~Przemo
Sedan 2.0 MZR 147KM 108kW
Daję tylko 4 ponieważ troszeczkę mało mocy posiada. Wystarcza tej mocy do normalnej jazdy aż nadto lecz kiedy jedzie sie powyżej 140km/h na 6 biegu to tak naprawdę nie ma rewelacji.Jak przystało na japońskie auto potrzeba redukcji!:-) i robi się miło dla ucha! Elastyczność powiedziałbym bardzo dobra na niskich obrotach i prędkościach.Silnik prawie niesłyszalny po wejściu do środka samochodu.Kultura pracy wysoka!Silnik bardzo ochocz kręci się...
~Robert
Sedan 2.5 MZR 170KM 125kW
Silnik to największa zaleta tej mazdy. Poprzednio jeździłem dieslem i jestem zaskoczony, że mimo niewielkiej mocy w stosunku do pojemności, silnik potrafi fajnie \"ciągnąć od dołu\". od 2000 obrotów jedzie bezproblemowo, na 6 biegu przy 100km/h można bezproblemowo przyspieszać. Fajny dźwięk silnika i naprawdę fajnie rozwija moc.
~lokiec6663
Sedan 2.0 MZR 147KM 108kW
Silnik 2.0 dla mnie wystarczający dobre osiągi wolnossący sprawdzony silnik zero problemów poza małym wyjątkiem bierze olej troszke ale ten przebieg już w tych autach daje osobie znać aczkolwiek uważam dolewka na 7 miesięcy u mnie to litr oleju także żaden problem jak dla mnie
~adick
Sedan 3.7 MZI V6 273KM 201kW
Bardzo elastyczny cichy (o dziwo) dla porównania w dwulitrówce silnik pracuje znacznie głośniej. V6 i wszystko jasne. Super moment obrotowy. Przyśpieszenie ok 6 s. do 100 daje niesamowite doznania. Szkoda że zdławiony elektronicznie V max 228 km/h potencjał znacznie większy.
~adamski
Sedan 1.8 MZR 120KM 88kW
Taki silnik do takiego samochodu to absolutne minimum. Wolno się zbiera, jednak dobrze przyspiesza powyżej 2500 obrotów. Niesamowicie cichy do 3000 obrotów powyżej ładnie mruczy. Dobrze przyspiesza powyżej 120 km/h -jednak brakuje 6 biegu. Jest niesamowicie cichy.
~kurek1313
Sedan 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
silnik pracuje cicho,ladnie wchodzi na obroty,mam porownanie do 1.9tdi ktory jeszcze posiadam, skok milowy jesli mowic o kulturze pracy.Mam nadzieje ze niezawodny tez bedzie jak moj 1.9tdi ktory ma 280tys i suchutki i zero problemow.
~asnake
Sedan 1.8 MZR 120KM 88kW
silnik dynamiczny przy obrotach powyzej 2500, ładnie przyspiesza powyzej 120km, Ale polecam silnik 2.0 mi nie starczyło na niego kasy moge powiedzie że 1em akurat do miasta i normalnej jazdy nie poszalejemy nią za bardzo
~Mazda 6
Sedan 2.0 MZR 147KM 108kW
Pancerna wolnossąca bezynowa jednostka. Jedyne co brakuje po dłuższym czasie uzytkowania to więcej mocy. Następna mazda będzie napewno z 2,5 litrową jednostką o odpowiednio większej mocy
~Mazda 6
Sedan 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Bardzo trwała benzynowa jednostka napędowa. Jedyne czego po dłuższym czasie użytkowania brakuje to więcej mocy. Następna mazda będzie już wersją 2,5 litrową z odpowiednio większą mocą.
Mazda 6 II Sedan