Ocena kierowcy - Mazda 6 III Kombi Facelifting

Janusz, 8 lat temu
Silnik 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Rok produkcji 2015
Mazda 6 III Kombi Facelifting 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : 2.0 wolnossący bez jakiś turbin itd. spalanie 6,5 ,165 koni 9,1 do 100km. po co komu więcej przy polskich drogach czyli racjonalny wybór.
Auto bardzo ładne,świetnie się prezentuje.
Jak na razie i oby tak zostało jest bardzo dobrze ale polecam wymianę oleju po 4000 km. Silniki Mazdy są ciasno spasowane i docieranie silnika przez dłuższy czas na tym samym oleju może spowodować problemy (opiłki) więc lepiej wymienić olej koszt pierwszej wymiany oleju w serwisie to 50 zł. plus olej a jest bezpieczniej.
Skrzynia przez pierwsze parę tysięcy km. haczy to znaczy przy wrzucaniu 2 biegu oraz 6 czuć dość duży opór ale podobno ten typ tak ma po zgłoszeniu tego w serwisie dostałem info że może się tak dziać nawet do przebiegu 20 tyś-30 tyś.km. i mam się nie martwić zobaczymy.
Jest dobrze zestrojony nie miękki ani twardy mam 17 zobaczymy jak będzie na 19
Nie ma co narzekać ale zawsze mogło być lepiej.
Ogrzewanie po odpaleniu auta to tylko chwila i jest ciepło przecież benzyna szybko się rozgrzewa.Clima chłodzi tak jak trzeba.
Jest bardzo dużo miejsca dla kierowcy i pasażera brakuje tylko masażu :)
Przy 160 słychać jakieś gwizdy chyba przez lusterko a ogólnie w mieście doskonale.
Spalanie oscyluje w granicach 6,4 do 6,7 więc jest to bardzo dobry wynik,Madzie mam od stycznia zrobiłem już 5200 km. Zawsze miałem diesla ale przy takim spalaniu benzyny niema o czy mówić(pisać)
Więc tak za te pieniądze a jest to moje chyba z 10 auto nie widzę na rynku lepszego auta,z tym wyposażeniem nie ma żadnego innego za audi musiał bym dać około 185000 a dałem 121000 różnica jest kolosalna a awaryjność MAZDA słynie z bezawaryjności jak na razie w moim przypadku tak jest,miałem AUDI kilka zawsze coś się działo jak nie turbo to inne pierdoły a tu 2.0 wolnossący i jazda.
Jak na razie nic się nie dzieje i niech tak zostanie :)
Po prostu 0
Dziennik kosztów dla Mazda 6 III Kombi Facelifting 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Mazda 6 III Kombi Facelifting