Ocena kierowcy - Mazda 6 III Kombi Facelifting

Mirek, 8 lat temu
Silnik 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Rok produkcji 2015
Mazda 6 III Kombi Facelifting 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Karoseria : Red Soul boski
Zakochałem się w tym aucie. Do poprzednich samochodów podchodziłem na chłodno, kalkulacyjnie teraz pierwszy raz kupiłem sercem i jestem zachwycony
Przesiadając się z silnika turbodoładowaniem na wolnossący przeżyłem miłe rozczarowanie. Nie odczuwam żadnego dyskomfortu z tego tytułu, wręcz przeciwnie, silnik zadowala mnie pod każdym względem
W poprzednim samochodzie miałem DSG wiec poprzeczka była zawieszona wysoka, ale skrzynia w Mazdzie się obroniła bez problemu
Jak dla mnie optymalny kompromis pomiędzy komfortem a sportem. W porównaniu z Mazdą chyba tylko Mondeo było dla mnie lepsze
Tu chyba nie będę oryginalny jeśli chodzi o widoczność a w zasadzie kiepską widoczność do tyłu co jest przypadłością większości dzisiejszych kombi. Na szczęście sytuację ratuje kamera cofania
Wszystko na swoim miejscu ale Niemcy chyba są minimalnie do przodu w tej kategorii
Tutaj miła niespodzianka, spodziewałem się że po Superbie ciężko będzie Mazdzie mu dorównać ale dała sobie radę bez problemu
Tutaj jest dla mnie największe rozczarowanie, ale mam z tym problem bo każdy testowany przed zakupem samochód był po Superbie jakiś taki ciasny i nie wiem kiedy mi to przejdzie, może jak schudnę
Podobno po liftingu jest lepiej, więc przed liftingiem musiało być naprawdę kiepsko. Jak dla mnie za te pieniądze powinno być dużo lepiej, chodzi o szum po przekroczeniu 120km/h. Tu Mazda poległa.
Jak na taki silniczek rewelacja. Prawie 200 koni a średnie spalanie 8,5l/100km. Samochód nowy wiec kwestia serwisu jeszcze temat odległy
Stosunek jakości do ceny bomba. Wybór Mazdy zapadł pomiędzy Nowym Superbem , Avensisem i Passatem. Toyota o dziwo najtańsza ale za mała, Passat wizualnie mi nie podszedł, natomiast Superb okazał się droższy od 6
Tutaj myślę że przez kilka kolejnych lat moja ocena się nie zmieni
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW [l/100km]