Ocena kierowcy - Mazda 6 III Kombi Facelifting

IT13, 7 lat temu
Silnik 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Rok produkcji 2016
Mazda 6 III Kombi Facelifting 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Mazda 6 kombi 2,5 to rodzinne kombi, rozsądne spalanie, silnik bez filtrów cząstek czy turbo (nie ma co się psuć) przejedzie 500 000 km spokojnie. W bonusie dostajecie sportową limuzynę z przyśpieszeniem 7,3 do 100km/h i świetny dźwięk silnika, inni kierowcy są lekko zaskoczeni osiągani ?rodzinnego kombi?.
Mazda 6 to wybór z pośród takich aut jak Skoda Superb i Toyota Avensis. W samochodzie siedzi się wygodnie, mamy dużo miejsca, a jednocześnie kierowca czuje się jak w myśliwcu 5 generacji:). Szukając auta stawiałem na kombi, wygodne z niskim spalaniem a co najważniejsze niezawodne. Sam jestem zaskoczony wyborem silnika ale spalanie nie jest najgorsze. 6 l na trasie do 90 km/h, 7,5 l średnie (spokojna jazda), 9l dynamiczna jazda w mieście, 8,5l trasa 140 km/h. W porównaniu do silnika skody 1.4 to spalanie jest kiepski, ale pamiętajcie żę Mazda 6 kombi 2,5 to rodzinne kombi, rozsądne spalanie, silnik bez filtrów cząstek czy turbo (nie ma co się psuć) przejedzie 500 000 km spokojnie. W bonusie dostajecie sportową limuzynę z przyśpieszeniem 7,3 do 100km/h i świetny dźwięk silnika, inni kierowcy są lekko zaskoczeni osiągani ?rodzinnego kombi?. Podsumowując, wybrałem Mazdę 6 kombi z silnikiem 2,5 l bo kupiłem dwa samochody w cenie jednego. Rodzinne kombi i sportowy wóz świetnie trzymający się w zakrętach. Moim zdaniem Mazda to przemyślany zakup dla Mężczyzny który ma zamiar przejechać samochodem minimum 200 000 km bez usterek. W ?downsizingu? to niemożliwe.
silnik bez filtrów cząstek czy turbo (nie ma co się psuć)
Skrzynia biegów jak na klasycznego mechanika jest ok.
Auto trzyma się drogi jak przyklejone, sprzedawca przekonał mnie do wyboru mazdy jadąc po rondzie, jak? Jechał z taką prędkością że jako pasażer przykleiłem się do okna :P, rewelacja.
Widoczność z przodu jest ok, ale w lusterku wstecznym widoczność kiepska. Na szczęście samochód posiada czujniki przód/tył i kamerę cofania.
W samochodzie siedzi się wygodnie, mamy dużo miejsca, a jednocześnie kierowca czuje się jak w myśliwcu 5 generacji:). Bagażnik wystarczający. Kombi kupiłem z myślą o psie (rottweiler) i jest ok.
Klima zdaje egzamin, auto posiada trzystopniowe podgrzewane siedzenia z przodu i zewnętrzne miejsca na tylnej kanapie. Jedyny minus to umiejscowienie przycisków na tylnej kanapie w podłokietniku. Teraz pytanie do producenta jak włączyć ogrzewanie wioząc na tylnej kanapie trzech pasażerów. Jeśli ktoś powie że można włączyć ogrzewanie zanim ten trzeci wsiądzie do samochodu , to mam drugie pytanie jak zmniejszyć podgrzewanie lub wyłączyć bez konieczności zatrzymywania się. A wystarczyło przenieść włączniki na tylną część podłokietnika przedniego. Na tylnej części podłokietnika przedniego znajdują się dwa nawiewy.
W samochodzie siedzi się wygodnie, mamy dużo miejsca, a jednocześnie kierowca czuje się jak w myśliwcu 5 generacji:). Pasażerowie z ryłu mają dużo miejsca.
Moim zdaniem jest cicho przy spokojnej jeździe z rodziną. Jeśli chcemy powariować na pewno usłyszymy miłe mruczenie silnika.
Gdyby nie 18% akcyzy było by idealnie. Podobno mają obniżyć akcyzę, a wtedy Toyota, VW czy Ford będą mieli się czego bać.
Brak, Mazda 6 kombi 2,5 to rodzinne kombi, rozsądne spalanie, silnik bez filtrów cząstek czy turbo (nie ma co się psuć).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW [l/100km]

Mazda 6 III Kombi Facelifting