Ocena kierowcy - Mazda 6 III Kombi

W., 6 lat temu
Silnik 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Rok produkcji 2014
Mazda 6 III Kombi 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW od 2012 - Oceń swoje auto
Mazda ma prawie magiczne 100 000 tys km i nic nie nawaliło co w dzisiejszych czasach i autach na szprycowanych elektronikom dziwi. Silnik z tego co wyczytałem seria G w NIEMIECKICH opiniach nie do zdarcia dlatego u szkopków Mazda 6 trzyma cene jak diabli. Spalanie w mieście jadąc z dzieckiem do szkoły dystans 1.5 km spalanie na zimnym silniku 8 latem 10 zima przy większym dystansie spalanie staje się znacznie mniejsze 6 - 8 Trasa 70 - 100 km/h lato 4.5 - 5 zima 5 - 5.5 . Na minus poziom ogumienia a dokładnie dzwieku który wydaje bardzo głośny odgłos wnerwia w trasie przestrzeń bardzo dobra jestem dość " solidnie zbudowany " i nie mam kłopotów z pozycją za kierownica jak i w tyle gdy popije. Bagażnik spory ustawny ale materiał który tam jest ciut slaby . Ogulnie biorąc pod uwagę CENE auto jest warte każdej złotówki a na deser niezwykle trzyma cene aż mi szkoda jej sprzedawać ale czeka nowa Mazda CX 5 na koniec dodam że to moja pierwsza Mazda a zmieniam często auta leasing koszty itp tak więc mam wyrobioną opinie o innych markach.
Super toporna jednostka kiedy np. silniki z seri TSI padnie dawno to będzie nadal istnieć i wnerwiać właścicieli VW
Tył słabo

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW [l/100km]