Ocena kierowcy - Mazda 6 III Kombi

Rok produkcji 2013
Okres użytkowania: 5 lat
Mazda 6 III Kombi 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW od 2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : Lakier bardzo cienki
Moja 3cia Mazda 6. Mialem mazde 6 pierwszej generacji w Dieslu, drugiej generacji w benzynie, 3cia generacja w benzynie. Mazdami jeżdżę 15 lat. Każdą jedną sam zakonserwowałem od spodu tak jak powinno być, i z żadną nie miałem problemu z korozją. Usterkowość Mazdy jest bardzo niska.
Automat - na zimnym silniku czuc lekkie szarpnięcia, po rozgrzaniu bardzo płynnie wybiera biegi. Zmieniam olej co 2 lata.
Bardzo słaba jakos lakieru, Maska po przejechaniu przeze mnie 60 tys km ma odpryski. Kazdemu zalecam ceramike, albo folie bezbarwna na masce za wczasu.
181cm wzrostu - widocznosc bardzo dobra w kazym kierunku. Nie mam kamery cofania i jak narazie nie potrzebyje po 5 latach jezdzenia.
W aucie przedliftowym (pierwsza produkcja) najlepszy podłokietnik. W wersjach poliftowych juz jest lipa z podłokietnikiem. Chcieli cos zrobic ale nie wyszło.
Wydajne.
Jak to kazda Mazda 6 - kazdy moj model przeszedł proces wyciszenia/wygłuszenia. Polecam. Komfort podrozowania o wiele lepszy.
Czytam komentarze ze to sie zepsuło, ze tamto. Przeciez to normalne ze ekspolatacja auta wymaga czasem wymiany czegosc. Wymienilem panel sterowania lusterkami, bo zimne luty sie powyrabiały - tutaj dla potomnych napisze że do auta przedliftoewego pasuej panel z auta poliftowego :) Wymienilem wybierak biegów - a AT jest to bolaczka, bo sie wyrabia jakis suwak i nei mozna wrzucic P jak sie konczy jazde. Usterke mozna samemu naprawic za 50 zł, albo zakupic w ASO za 350zł.
Bez zadnych awarii i oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW [l/100km]

7,8