Ocena kierowcy - Mazda 6 III Kombi

Silnik 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW
Rok produkcji 2014
Okres użytkowania: 5 lat
Mazda 6 III Kombi 2.0 SKYACTIV-G I-ELOOP 165KM 121kW od 2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dobre spalanie.
Nie ma oceny 4,5 a na taką zasługuje to auto. Ogólnie posiadam go jako samochód po demonstracyjny, którego kupiłem przy przebiegu 4500 km. Jedynie do czego się mogę w nim przyczepić to do średniego działania hamulców i słabego przyspieszenia. Podobno silnik 2.5L jest przyjemniejszy w obyciu.
Silnik bezawaryjny. Dobre spalanie. Do 90km/h spalanie oscyluje w okolicach 6,5-7,0. Powyżej to to spalanie rzędu 7,5-8. Do czego można się przyczepić to jednak 165KM to troszkę mało. Brak kopa i mocnego przyspieszenia zwłaszcza jak się zapakowanym w 4 osoby jest i trzeba wyprzedzić.
Ogólnie jest ok. Czasem ma tendencję do haczenia się i na światłach jak chcesz wrzucić pierwszy bieg to się blokuje -trzeba wtedy wcisnąć jeszcze raz sprzęgło i zaskakuje.
Jak najbardziej okej!
Piękna stylizacja brak źródeł korozji jak w poprzednich wersjach się to zdarzało.
Widoczność do tyłu załatwia kamera cofania w przeciwnym wypadku było by gorzej.
Brak uwag
Klimatyzacja do momentu dopuki niewsiadłem do nissana qashqai żony wydawała mi się okej, ale jednak uważam że w nissanie chłodzi lepiej.
Mam 192 cm wzrostu -przy ustawieniu przedniego fotela jest jeszcze sporo miejsca z tyłu na nogi także nie jest źle.
Czytałem o słabym wyciszeniu, ale to jest według mnie raczej kwestia kto z jakiego auta się przesiada do mazdy. Mnie w tej materii w 6 nic nie przeszkadza. Jest ok!
Obecnie koszty utrzymania sprowadzały się do tankowania i wymiany filtrów i olejów jednak nie co 20 tyś km ale robię co 15 tyś km. Jedynie co faktycznie będzie teraz do wymiany do tarcze przednie bo biją - ale to podobno standardowa przypadłość tego modelu.
Fotele skóra jak najbardziej okej. Wyglądają jak nowe.
brak
brak