Ocena kierowcy - Mazda 6 III Sedan Facelifting 2016

ABC1, 6 lat temu
Silnik 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
Rok produkcji 2017
Przebieg: 1 000 tys. km
Mazda 6 III Sedan Facelifting 2016 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie + Niezawodność
Zawieszenie : Super zakręty to radość a jazda to kolejna radość zawieszenie daje frajdę !
Karoseria : Nie jest kiepski ale podatny na odpryski dałbym 7 na 10
Auto wykonane z dobrych materiałów z małymi wyjątkami , silnik daje sporo frajdy przy niskim spalaniu i na dodatek na 99% przejedzie 3x tyle co turbo benzyny AT to samo trwała . Magiczne słowo wiązane z Mazdą korozja BRAK to mit i tyle . Auto prowadzi się wspaniale a to nie jest moje pierwsze z segmentu D .System adaptacyjnych świateł drogowych LED super sprawa jak i jego działanie . Istotne jest by kupić auto po 2017r uporano się z bolączkami auta trapiące starsze modele. Wadą jest przeciętna info rozrywka. Auto nie zawiodło mnie ani razu . Auto ma obecnie ok 85.tys km jak coś zepsuje się dopiszę.
Silnik mimo nie przekroczenia 200 KM jest wspaniały 7.3 s do setki ( brak tego śmiecia TURBO ) zrobienie tym autem 300 tys to pikuś . Dodatkowo w trybie Sport wspaniały odgłos płynie z pod maski. Dodatkowo wstaje rano od razu daję gaz do dechy bo mogę tam niema turbo nic mi się nie sypnie .
Automat szybki ale dodatkowo nie ma wady w postaci suchej skrzyni , tak więc ma pewność ,że auto z niezawodnym silnikiem i skrzynią będzie mi służyć bardzo długo . Coś czego poprzedniczka przed liftowa nie miała tryb Sport. Pamiętać trzeba ze to hydrokinetyk jest szybka kickdown jeden z szybszych (DSG to powolny zabytek przy tym) ,ale nie tak jak najnowsze skrzynie ale coś za coś trwałość albo szybkość .
Super precyzyjny, dodano jakiś nowy system i teraz auto prowadzi się doskonale. Nierówności są wybierane miękko, a auto nie przechyla się w zakrętach nawet przy sporych prędkościach.
Lakier podatny na zarysowania tak jak w skodzie i Bmw , i wszędzie indziej ., bo dobre lakiery zostały zastąpione ekologią. Konieczna dbałość wosk to minimum .
Jak na takie auto jest ok
Wszystko pod ręką, wystarczy 10 min spędzonych w aucie a cała obsługa przełączników odbywa się tak jakby się znało auto od 10 lat .Pełna możliwości regulacji foteli . Wytłoczenia na butelki w boczkach drzwi bardzo ciekawe rozwiązanie .
Dwustrefowa w pełni automatyczna klima , podgrzewana kierownica ,fotele przód i tył.
Normalna nie mało nie dużo standard w tej klasie . Kombi mniejsze sedan większy taka informacja .
Lepsze niż Skodzie Superb III gorsze niż Mercedesie C klasie , ale wiem że w wersjach przed 2017 było głośno i to bardzo. Kłopotem są standardowe opony okropne 71db ). Warto zainwestować wygłuszenie nadkoli .
Koszt przeglądu w ASO jak najbardziej akceptowalny( zmiana od 2020 ceny poszły w górę ). W razie czego części zamienne dostępne wszędzie bardzo tanie nawet te markowe. Spalanie miasto zimne auto dystans 1 -2 km 10 a nawet 11L ale kolejny kilometr spalanie się normuje potem tak 7 a 9 L ( zależy od stylu jazdy ) Trasa tak do 90km/h od 5 do 6L 120km/h 6 - 8L
Po ostatnich zmianach auto stało się bardzo dobre , szkoda że Mazda nie zrobiła tego od początku zapewne liczba ludzi narzekających była by jeszcze mniejsza. Auto ma wady nie jest idealne ale j za takie pieniądze jest super.
System składania lusterek padł , wymiana w ramach gwarancji. Obecnie 2szt wymienione to typowa usterka Mazdy 6.
BRAK ( to nie skoda mam nadzieje :) )

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW [l/100km]

7,2
6,2
Dziennik kosztów dla Mazda 6 III Sedan Facelifting 2016 2.5 SKYACTIV-G I-ELOOP 192KM 141kW
8,8
Mazda 6 III Sedan Facelifting 2016