Ocena kierowcy - Mazda 6 III Sedan Facelifting

Rafaello, ponad rok temu
Silnik 2.0 SKYACTIV-G 145KM 107kW
Rok produkcji 2016
Okres użytkowania: 5 lat
Mazda 6 III Sedan Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 145KM 107kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Inne : Niskie Spalanie ! Spokojna jazda po autostradzie (120) i zejdziesz poniżej 5/100 SERIO SERIO. Myślałem że jak kupuje samochód 2.0 to te parametr będzie gorzej wyglądać. Mieszkam poza miastem. Wygodny !
Kupiłem bo szukałem wygodnego samochodu i poprostu mi się podobał a nie dla osiągów , czy szpanu. Samochód ma kilka wad o ktorych zwykło się mówić "ten model tak ma" np; pierwsze dwa zimne ruszania lubi sobie szarpnąć, głośniejsza praca silnika bo to skyactive , automatyczne wycieraczki włączają się na niezły speed mimo że ledwo pada i składane lusterka które lubią się popsuć mimo że nie będziesz ich używać, no a wyciszenie to faktycznie katastrofa. Poza tym to bardzo przyzwoite autko co mało pali, wygodne , dobrze wygląda i dobrze się prowadzi. Dobre wykonczenie
Na razie żadnych usterek , oleju nie bierze , trochę głośny , osiągi raczej słabe - trzeba mu wstawić żeby się obudził.
Czaaaaasami po cofaniu słabo wchodzi jedynka , ale naprawdę sporadycznie. Poza tym płynnie.
Drogie dolne wahacze, miałem do wymiany po 100,000 trzeba się naszukać zamienników bo te mazdowskie kosztują krocie.
Nie użytkowany w Polsce , tu jest zdecydowanie mniej soli na drogach ale za to baaaardzo wilgotno. Bez zarzutów.
Lepiej niż w passacie gorzej niż w papa mobile.
Wszystko na miejscu, ekran dotykowy działa tylko gdy samochód stoi , potem możesz używać wyłącznie ale wygodnie pokrętła. Swietny przedłużony podłokietnik.
Klima raczej wydajna , szybko się autko chłodzi a w zimie nagrzewa chodź muszę przyznać że ze względu na specyfikę mokrego kraju i panującej wilgoci , często zbiera się wilgoć na szybie i trochę to trwa nim ją przedmuchasz.
Z tyłu mam zamontowane czasem dwa foteliki , wtedy dorosły trzeci pasażer będzie miał raczej ciasno ale to nie wina braku miejsca co tak uformowanej kanapy. Dorosłe trzy (przeciętne wagowo) osoby spokojnie mogą podróżować. Duuuzo miejsca nad głową kierowcy , mam 188 cm i spokojnie jeszcze kilka centów do sufitu brakuje.
No tu jest bardzo średnio. Uszczelki w przednich drzwiach (strona kierowcy) coraz gorzej przylegają do karoserii i przy większych prędkościach wiaterek daje znać o sobie.
Tarcze klocki ect w normalnej cenie , koła 17 więc najtańsze opony to to nie są. W silniku jest łańcuch , więc jeszcze sie specjalnie rozrządem nie interesowałem.
Dziś każdy chce "SUV" więc ceny sedanów są naprawdę atrakcyjne. A jakościowo mojej madzi nie mam wiele do zarzucenia. No może prócz tych wahaczy.
Coś się poluzowało albo wpadło w szczelinę między ekran LCD a kokpit. Czasami bzyczy i szlag mnie trafia
Po ponad 100.000 wymieniony wahacz (dół)i jakiś sworzeń. Kiedyś było mało wahaczy zamienników i czytałem na forach że tylko w salonie kupisz za 3000. Mi mechanik zrobił za połowę tego. Kolejnych 100.000 tym autem na pewno nie zrobię więc nie ciekawe jak z jakością tych zamienników. Mimo wszystko jak dla mnie bardzo wygodne auto.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKYACTIV-G 145KM 107kW [l/100km]

7,3