Ocena kierowcy - Mazda 626 III Hatchback

go_sty@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 2.0 D 60KM 44kW
Rok produkcji 1991
Mazda 626 III Hatchback 2.0 D 60KM 44kW 1987-1991 - Oceń swoje auto
Dobrze z plusem. Takich samochodów już się nie produkuje, ten model projektowali inżynierowie, których nie ograniczali księgowi. Mój samochód został zakupiony w polskaiej sieci dealerskiej,kupiłem go z przebiegiem 43000 jako 9 latka od 1-go właściciela. Następna też będzie MAZDA - "japończyk".
Stary poczciwy diesel (tankuję tylko na firmowych stacjach )i trzeba pamętać, że mam do dyspozycji 67 KM, zimą żadnych problemów.
wymieniam olej co 60 - 70 tysięcy kilometrów i najmniejszych problemów.
całe zawieszenie jest oryginalne 197000, bez luzów, ale diagnosta, który zna auto twierdzi, że nasze drogi poczyniły szkody zawieszenie nie jest już tak sztywne.
Świetne lustra.
Ale pamiętajmy, że auto ma 17 lat.
Jesienią, zimą, wiosną długo osusza się przednia szyba.
z przodu doskonale, tył jest ok. ale wysokie osoby mogą cierpieć na brak miejsca na nogi
Przy wyższych prędkościach staje się dość głośno, ale w moim przypadku może jest to wina łącznika elastycznego układu wydechowego, który jest oryginalny - 197000 km.
Miasto około 7-8 litrów, trasa 5,5 - 6,5 do 130 km/h(naprawy - dzieje się bardzo mało).
Ma już 17 lat i jeździ doskonale
Auto jest praktycznie bezawaryjne, wymiany eksploatacyjne.
Wymieniałem łożysko pompy wspomagania, uszczelkę pod głowicą oraz uszczelniałem pokrywy pompy wtryskowej.
Mazda 626 III Hatchback