Ocena kierowcy - Mazda 626 III Sedan

Krzysiek, 16 lat temu
Rok produkcji 1992
Mazda 626 III Sedan 1.8 88KM 65kW 1987-1992 - Oceń swoje auto
Inne : Najbardziej zaskoczyła mnie całokształtem jast poprostu super, weszła do rodziny daliśmy jej na imię Madzia i myslę że trochę z nami pobędzie.
Układ elektryczny : Woda w tylnej lampie wina uszczelki, wymieniłem i jest OK.
Jest to mój trzynasty samochód ale myślę że będzie bardzo szczęśliwy, nigdy nie przywiązywałem sie do marki ale tym razem myślę że następnym moim samochodem będzie Mazda 6, gdyż 626 potwierdza bardzo pozytywna opinie o japońskich samochodach.
Silnik pracuje bez zarzutu, lecz 90 KM troszkę za mało, najbardziej odczułem jadąc z rodziną na wczasy przy włączonej klimie, przy wyprzedzaniu trzeba wziąć poprawkę na moc. Po za tym OK.
Bez najmniejszego problemu, jedyne co mnie czeka to za jakiś czas wymiana sprzęgła sprawdzałem ceny około 400 zł. a więc nie jest źle.
Dałem ocenę doskonale ze względu na fakt iż nie jest to auto sportowe a jak na duże kombi prowadzi sie naprawdę dobrze.
Dobrze a nie doskonale tylko dlatego że tylna szyba jest pod lekkim kontem i trzeba wyczuć przy parkowaniu ale w planach mam czujniki parkowania więc będzie doskonale.
Tu powtórzę inną opinię, myślisz o czymś wystawiasz rękę i to tam właśnie jest.
Pomimo manualnej klimatyzacji jest naprawdę wydajna i szybko schładza samochód a mam porównanie ponieważ jeżdżę również Chevroletem Lacetti 2004 rok (czytaj Daewoo Nubira), który jest dużo mniejszy a nie potrafi tak uprzyjemnić jazdy jak Mazda.
Przestrzeń - osobom które jeździły Mazdą 626 kombi nie trzeba tłumaczyć, a dla nie wtajemniczonych podaję przykład. Siądź na środku pustej plaży będziesz miał tyle przestrzeni co wewnątrz 626 kombi.
No cóż pewnie teraz Mazda 6 jest lepiej wyciszona ale uważam że jak na rocznik 99 i 170.000 km jest naprawdę dobrze.
Kupiłem auto w Holandii jadąc do Polski średnio 120/130 km/h (Holandia, Niemcy) 20 km/h Polska na odcinku 1200 km spaliła niewiele ponad 7 litrów benzyny. W chwili obecnej miasto z klimą 12 gazu bez klimy 10, trasa z klimą 10 bez 8 gazu.
Ta klasa samochodu za takie pieniądze, nie ma lepszego wyboru.
Moja Mazda ma przejechane 170.000 km z czego ja zrobiłem dopiero 7.000 km więc ciężko oceniać ale mając doświadczenie po poprzednich dwunastu autach różnych marek w podobnym wieku które lubiły zaskakiwać od początku mogę zaryzykować opinię że będzie bezawaryjnie, między innymi dlatego też że zanim kupiłem ten samochód czytałem różne opinie i nie znalazłem negatywnych
Póki co odpukać jest super, w cztery miesiące zrobiłem 7.000 km i nie miałem obaw czy wrócę do domu.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 88KM 65kW [l/100km]

12,0