Ocena kierowcy - Mazda 626 III Sedan

Robert, 17 lat temu
Rok produkcji 1990
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mazda 626 III Sedan 1.8 88KM 65kW 1987-1992 - Oceń swoje auto
Ogólnie bardzo jestem zadowolony.
Posiadam instalacje gazową od 8 lat i mimo to silnik spisuje sie znakomicie. nalezy tylko pilnować przewodów zapłonowych i świec.
Pracuje recyzyjnie, biegi wchodzą lekko i bardzo pewnie.
Dobrze trzyma sie drogi na prostej, prawidłowo pokonuje zakręty ale na ostrych zakretach przy wiekszej predkosci czuc lekkie uciekanie tyłu.
Bardzo dobrze przeszklone auto, lusterka wsteczne spełniają dobrze swoje zadanie.
Wszystko pod ręką, niczego nie trzeba szukać. Bardzo dużo schowków i szalenie ogromna dbałość o szczegóły.
działa prawidłowo.
podróżowałem i z tyłu i z przodu, wszędzie było mi dostatecznie dobrze, a w szczególności na kierownicą.
Słychać lekkie skrzypienie plastików podczas pokonywania nierówności poprzecznych, lecz jest dużo lepiej niż naprzykład w Oplu Astrze.
Samochód mimo stosunkowo dużego silnika (1.8) nie jest łakomy na paliwo. W mieście moje spalanie na gazie zamyka sie w granicach 9,5-10L ( w lecie przy normalnej jeżdzie można zejść poniżej 9L) Na trasie pali 7,5l gazu przy rozsądnej jeżdzie.
Mimo dużej ilości pieniedzy wyłożonej za auto z początku lat 90-tych to w stosunku do jakości jest on bardzo TANI!!
tylko wymiana oleju i żarówek
Tutaj jak w każdym japońskim aucie, czyli Doskonale!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 88KM 65kW [l/100km]

8,7