Ocena kierowcy - Mazda 626 III Sedan

Silnik 2.0 12V 107KM 79kW
Rok produkcji 1991
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mazda 626 III Sedan 2.0 12V 107KM 79kW 1987-1992 - Oceń swoje auto
gdyby nie te wycieraczki...hehe: samochód godny polecenia,ale dość drogie części szczegolnie amorki 279zł za 1szt kyaba gazowego przesada reszta ok jak wszędzie
jak go kupiłem miał 200 tys założyłem gaz a teraz ma 450 000 wczoraj stuknęło, Bardzo elastyczny silnik troszke gorzej z kulturą pracy no ale z tym przebiegiem(jak miał 200 tys to chodził pięknie- zamykał budzik na autostradzie w cztery osoby i bagaże na wakacje)
od początku jak go mam to wkurza mnie dwójka ale to chyba kwestia przyzwyczajenia, czasami nie wchodzi wsteczny za pierwszym strzałem ale...tak naprawdę trzeba by sie zająć sprzęgłem jeszcze nie było robione a jeżdże tym samochodem ja moja dziewczyna i siostra(całe szczęście sporadycznie) a i jeszcze coś na trasie brakuje jeszcze 6
jak kupiłem to zrobiłem całe od a do z, od najmniejszej gumki po łożyska kół i hamulce(no poza ręcznym co zamarza zimą z wyjątkiej tej)wszystko, wytrzymało to 200 tys bo ostatnio to już jeżdże na zużytych amorach z przodu z tyłu wymieniłem na amory od kombi(nieorginał-polecam jednak oryginał)oraz na sprężyny od kombi-jest super tylko trzeba je skrócić troszke
Widoczność dość dobra tylko to duży samochód i niestety na parkingach supermarketów wciąż mi w niego przykładają, kilka razy też dziewczyna przytarła bo nie widzi gdzie jest koniec tej dłuiej maski...a i jedyny minus to lusterka zewnętrzne kiepska widoczność
wszystko na swoim miejscu poza włącznikiem do ogrzewania tylnej szyby, fotele poezja-kierowcy regulowany, naprawdę dużo miejsca z przodu(choć w cywiku lepiej się .... na przednim fotelu) natomiast z tyłu-jak musze to lubie jeżdzić z tyłu poezja.......
jak kupiłem to jakoś lepiej grzała, teraz wentylator na 1 nie działa, szyba tył rewelka, latem ciężko bo bez klimy ale jest szyberek elektyczny, ewidentny brak filtra nawiewu
samochód ma swoje lata i przebieg więc nie jest cichutko ale jest ok
jak kupiłem to benzyny na trasie brała 8/100km przy pełnym załadunku i V do 120km/h w mieście 10l a przy ostrej 12l, gaz trasa 10l z pełnyma załad. ale prędkości 150 i więcej miasto 10l(jeżdżeę dość ostro) po przejechaniu 450tys pali w mieście 14 litrów gazu a na trasie 12,5 ale prędkość 150 w jedna osobę na autostradzie pomiar z wczoraj
mógłby być tańszy troszke ale na początku lat 90 oferował naprawdę dużo i nawet dziś by się nim, pięknie jeździło tylko nasze drogi go załatwiły-za co płacimy pytam się wszystkich kierowców??chyba na łatanie dziur ale budżetowych
ogólnie ok ale:szału dostaje na myśl o wycieraczkach,dwa razy zepsół się alternator,dwa razy pompa paliwa,przegniła chłodnica,zdechł aku,złapałem gume i to wsio...e nie raz spaliła się instalacja el.pod deską rozdzielczą (wina nieudolnego elektryka)
a co to??no chyba że wycieraczki już dwa razy mi się zatarły

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 12V 107KM 79kW [l/100km]

14,5