Ocena kierowcy - Mazda 626 IV Hatchback

przemo, 12 lat temu
Rok produkcji 1995
Mazda 626 IV Hatchback 1.8 90KM 66kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : dziwne. miękkie, twarde, płyniesz a jest stabilne w łukach.
Układ elektryczny : IMO - 500pln
Silnik : Wydech przez gaz. standard
doskonałe auto. wygodne, wyposażone, szybkie i ładne. pojadę z nią na cmentarz!!
pracuje równo, pali bez mała na dotyk, olej bierze około litra na cykl (magnatec 10/40) ale to ponoć przez GAZ - instalacja 1 generacji z lepszym sterowaniem. po dołożeniu stożka na dolot i pogmeraniu w przepustnicy szaleje jak na zmiennej fazie - po trzech i pól tysiąca wbija w fotel i nie puszcza. do trzech tysięcy jedzie jak człowiek. silnik raczej nie elastyczny ale do tego można sie przyzwyczaić. PS: bananów w golfach 3 czy audi 80 b4 robi jak szczawików.
subiektywnie - lubię aktywną jazde - redukcja - ogien, rekukcja - ogień. czasami trzeba sie napracować w mieście itd ale to nie mój problem. mechanicznie bez zarzótów. mimo wszystko bardzo fajna 3 - od 50 do 140km/h momentalnie. na 5 przy 3000ob/min jedziemy troszke ponad 120km/h - prawie jak diesel.
mała limuzyna - płynie po drodze ale na zakrentach klei jak na torach. mankament - końcówki, drądzki, elementy metalowo-gumowe nie ogarniają polskich dróg, jak sie ceni pełną ciszę na wertepach to trzeba często zaglądać. WAŻNE - nie giba przy mijaniu TIRa z 140km/h na osi!!!! HIT
przeszkadza słupek A i refleksy np pasów pod spoilerem na klapie. w lusterkach widać wszystko.
to auto to synonim ergonomii. nie oderwiesz pleców do oparcia fotela a ogarniesz wszystko. patent z podświetleniem konsoli kluczyka i zamka w drzwiach - niezastąpiony. siedzi sie jak przed telewizorem a jedzie jak król.
klima - skuteczna. ogrzewanie wydajne i dopasowane - nie da sie przesadzić z temperaturą. nawiewy wydajne. ja w swojej mam jeszcze grzanie foteli - bajka
jak dla mnie. z przodu siedzi sie wygodnie, nisko, troszke leżąc. podobno z tyłu jest ciasno ale to nie mój problem. bardzo wielki bagarznik. w troje na wakacje na 10 dni bez problemu z np. namiotem.
Cordoba była głośniejsza - o wiele. tu przy 140/150km/h można normalnie rozmawiać. czasami słychać zawieszenie i małe dziury w kominie. ale fakt -np: peugeot 306 1.8 jest cichszy.
GAZ + stożek powietrza= spalanie od 8.8 do 14 l/100km w zależności od potrzeb trasy. co do benzynki to nie wiem - 90 % na gazie. jak dla mnie wynik na 5!!
ładne są w cenie lecz warto. bardzo warto. nie kupi sie takiego auta w tych rocznikach z takim wyposażeniem i kulturą.
Brak problemów z pierdołami - auto bardzo dopracowane. wszystkie przyciski i kontrolki działają jak powinny.
rozstroił sie IMO - koszt 500pln w ASO Mazda. wieczne problemy z wydechem - to wina Gazu poza tym nic!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

10,3