Ocena kierowcy - Mazda 626 IV Hatchback

Przemek, 11 lat temu
Rok produkcji 1995
Mazda 626 IV Hatchback 1.8 90KM 66kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Przyjemna jednostka dobrą kulturą pracy.
Bardzo dobre auto, mimo upływu lat nadal dobrze się prezentuje (szczególnie tylni spojler-majstersztyk). Auto duże, wygodne i przyjemnie się w nim pokonuje kilometry POLECAM
Dobra jednostka, na niskich obrotach dość spokojna i cicha. Zaskoczyła mnie elastyczność ale jak się chce ostrzej pojechać to czasem brakuje mocy.
Precyzja przede wszystkim, dość długie przełożenia to mi odpowiada.
Trzyma się drogi doskonale sama przyjemność z jazdy. Zawieszenie jest dość miękkie ale i delikatne jak na nasze polskie drogi.
Widoczność z przodu i na boki bardzo dobra, do tyłu już nie jest tak doskonale ale są lusterka i idzie się szybko przyzwyczaić.
Typowy Japończyk, wszystko na miejscu tam gdzie powinno być, nie ma problemu z obsługą.
W lecie brakuje klimy i to bardzo, ale jeśli chodzi o ogrzewanie to jest dość dobre, kilka minut i w samochodzie cieplutko.
Przestrzeni dla kierowcy jest bardzo dużo, ja mam 190 cm wzrostu i bez problemu mogę ustawić sobie wygodną pozycje za kierownicą. Z tyłu 3 osoby mają dość ciasno.
Przy spokojnej jeździe auto ciche i przyjemne. Przy ostrzejszej jeździe, wyższych obrotach i prędkościach (szczególnie w deszczu) jest dość głośno.
Auto jak ma instalacje LPG to bardzo tanio się nim jeździ. Spalanie jak na tak duże auto nie jest duże w trasie można zejść do 8l/100km. Naprawy mogą być dość kosztowne, oryginalne części z Japonii są drogie.
W tej cenie nie wiem czy można kupić lepiej.
Jeśli chodzi o drobiazgi to jakość wykonania samochodu jest na przyzwoitym poziomie, dlatego nie ma problemu z drobiazgami nawet po upływie lat.
Mam auto od roku i przejechałem 10kkm to tylko w zimie zamarzł mi amortyzator, ale i tak jak na swoje lata samochód dobrze się trzyma. A i trzeba uważać na rdze.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

9,3