Ocena kierowcy - Mazda 626 IV Hatchback

nicholai, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1994
Mazda 626 IV Hatchback 2.0 i 115KM 85kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Karoseria : Mazda 626 2.0 sedan w wersji Cronos czarny metalic. Poprostu piękny wygląd. Za tym autem oglądali się kierowcy srebrnych mercedesów.
Kupiłem wersję Cronos. Czarny lakier, chromy wokół wszystkich szyb i alu felgi robią piorunujące wrażenie. Środek wygodny i dobrze wyciszony. Tania eksploatacja. Czego więcej chcieć?
Mój egemplarz miał prawdopodobnie przegrzany silnik. Olej znikał w ilości 1l/1000km! Po wymianie pierścieni, uszczelniaczy, termostatu i paska rozrządu to już inna bajka 0,5l/10.000, czyli do wymiany spokój. Niesamowicie równe obroty zarówno na benzynie jak i na gazie.
Wsteczny czasami trudno włożyć, ale pozatym piękne przełożenia. 3-ka doskonała na wszelkie autosany natomiast 4-ka na TIR-oloty. 5-ka w razie potrzeby przy ok 5200obr/min daje 200km/h więc można poczuć przyjemną adrenalinę choć to 13-letnie auto.
Poprzedni włąściciel włożył twardsze sprężyny więc na naszych dziurach trzeba bardzo ostrożnie, oczywiście na trasie prowadzi się jak po szynach.
Do tyłu trudno wyczuć, cofamy aż usłyszymy. Przód i boki bez problemu.
Wszystko tam gdzie być powinno, żadnych niepotrzebnych eksperymentów. Najbardziej mi przypadła do gustu kierownica z tempomatem i klaksonem pod kciukiem.
Nadmuch na przednią szybę mógłby być jeszcze skuteczniejszy a pozatym jest OK.
To zaskakujące ale miejsca w środku jest naprawdę dużo. Powiem więcej, jak wsiadłem do Xedosa 9 to czułem się za kierownicą troszkę ciaśniej! Ale największe wrażenie robi miejsce dla pasażerów, każdy zachwalał, że mu wygodnie.
Silnik słychać dopiero przy ok 3000obr/min więc jadąc sobie 110km/h na 5-ce możemy zapomnieć, że w ogóle pracuje. jak jeszcze włączymy jakieś radyjko to każda trasa jest tylko przyjemnością.
Rewelacja. średnio pali 10l LPG/100km przy jeździe mieszanej. Za takie możliwości jakie daje ten silnik to żaden problem. Ja mam butle 60l więc wchodzi 50 a to daje 500 km na tankowaniu (ok 95zł).
Patrz wyżej.
Nie ma się do czego przyczepić, a skoro mówimy o 13-letnim aucie to naprawdę robi wrażenie.
Jak już wspomniałem silnik na wstępie wymagał wymiany części eksploatacyjnych. Po tym zabiegu dolewałem tylko gaz, czasami trochę benzyny i płyn do spryskiwaczy.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

9,5