Ocena kierowcy - Mazda 626 IV Sedan

dyszel, 16 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1992
Mazda 626 IV Sedan 2.0 i 115KM 85kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Karoseria : AAuto wygląda na co najmniej 10 lat młodsze niż jest w rzeczywistości
Układ elektryczny : niekontaktujące złącza elektryczne
Dam doskonale bo to świetne auto renomowanej marki za nieduże pieniądze, ludzie nie wahajcie się kupować zadbanego egzemplarza mazdy 626, broń Boże na gaz (awarie przepływomierza)
Świetna kultura pracy, na wolnych obrotach go nie słychać, wiele aut ma problem z wyprzedzeniem jej ze względu na świetny ciąg od niskich obrotów (ok. 1500 rpm), od 4,5 tyś pokazuje swój japoński pazur.
Skrzynia działa poprawnie aczkolwiek problemy z wrzuceniem wstecznego są na porządku dziennym, jak i czasem ciężej wchodzące biegi - w sumie jest dobrze.
jadąc samemu, lub w dwie osoby - super, auto doskonale trzyma się drogi, nie poddaje się na zakrętach nawet z dużą prędkością, ale po załadowaniu 4-5 osób zaczyna niepewnie się bujać
Mam 192 wzostu i w moim sedanie nie mam najmniejszych problemów z obserwacją zewnętrznych punktów samochodu.
W aucie z 92 roku, takie rozmieszczenie przełączników, dźwigienek i pokręteł? Rewelacja!Zegary mega czytelne, wszystko pod ręką, super przyciski od sterowania tempomatem i nawiewami (taka namiastka klimatronika) hehe
Grzanie super, klimatyzacja też rewelacynie sprwdza się w upalne dni, ale podróż 626-óstką w deszczowy dzień zamienia się w koszmar, jedynie po włączeniu klimy szyby na chwilę odparowują, po jej wyłączeniu sutuacja się powtarza
Ja nie narzekam, moi pasażerowie także
Idealne, słychać każdy najmniejszy ton w radiu, a na wolnych obrotach nic nie wskazuje na to by silnik pracował (bezszmerowiec!)
Jak na 2 litry, i dość duży ciężar spalanie to miłe zaskoczenie: miasto 8-10l/100km, trasa 6,5-7,5l/100km, srednio 7,5 - 9 l/100km, naprawy rewlatywnie tanie jak na japońca (zresztą to auto sie nie psuje!)
bez komentarza - rewelacja
Psują się naprawdę drobiazgi- np. elektryczna szyba wymagająca przeczyszczenia styków w wyłączniku, czy też nie przesuwający się elektryczny fotel (mam full wersję tak więc dużo mam tej nieszczęsnej elektryki)
Jak na razie zero takich przykrych niespodzianek (odpukać w niemalowane!)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

7,8