Ocena kierowcy - Mazda 626 IV Sedan

Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1992
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mazda 626 IV Sedan 2.0 i 115KM 85kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest po prostu rewelacyjny, nawet zwykły przegląd przy nim przypomina zabawę w klocki lego. Trwałość szablonowa.
Może niezbyt mocny, lecz wystarczająco, ale za to bardzo elastyczny i niezwykle trwały.
Pojawia się czasem trudność z włączaniem wstecznego biegu.
Dosyć komfortowy, dobrze trzyma się jezdni, szybko jednak dają popalić mu koszmary naszych nawierzchni.
Bardzo dobra, w porównaniu do aut francuskich - wręcz doskonała.
Wszystko na swoim miejscu, może niezbyt już nowoczesne, ale tam gdzie powinno być.
Wentylacja bardzo dobra, a ogrzewanie - znakomite. Ze wszystkich samochodów z jakimi miałem do czynienia - Mazda najszybciej osiąga temperaturę nominalną pracy silnika (zasługa rewelacyjnego układu termostatycznego) i dzięki temu otrzymuje najwyższą - wg mnie - ocenę w dziedzinie ogrzewania - niedoścignioną szóstkę z plusem :)
Przestrzeń wystarczająca, aczkolwiek nie jest rewelacyjna.
Średnia swojej klasy. Ciekawy pomruk silnika nie jest jednak dokuczliwy.
Nominał, lecz czasami pozwala mile zaskoczyć - na jednej z tras udało mi się osiąnąć średnią 6,1 l/100 km.
Pomimo, że częste usterki zawieszenia mogłyby sugerować niską trwałość, ale musimy brać poprawkę ze względu na stan (fatalny) naszych polskich dróg. Silnik - praktycznie go nie ma, bo pod względem trwałości można o nim zapomnieć. reszta układu napędowego również. Legenda więc trwa...
Nie miałem. Jak wyżej... :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

9,5