Ocena kierowcy - Mazda CX-5 I SUV

Mazda CX-5 I SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
do 120 swietnie, powyzej jest juz troche gorzej
bardzo precyzyjna skrzynia manualna
swietnie sie prowadzi zarowno na nierownosciach jak i na autostradzie przy duzych predkosciach idzie jak po szynach. 4x4 przetestowany i radzi sobie niezle
nie wiem czemu ktos na to nazeka. przednie slupki cofniete daja swietna widocznosc- duzo lepsza niz cx7 jak i outlanderze i granvitarze
jak na suva poprostu super
podgrzewanie foteli jak i klima dzialaja blyskawicznie. nie ma sie czego czepic
poprostu mistrz w swej klasie. przy odsunietych prawie na max przednich fotelach z tylu pozostaje duzo wolnej przestrzeni. testy to potwierdzaja:) najwiecej w klasie
mam porownanie do osobowek i kombikow i moge tylko napisac ze jest ciszej niz w mojej 6tce... jezdzilem outlanderem i granvitara ktore sa poprostu duzo glosniejsze. mysle ze to narzekanie buierze sie z tad ze koledzy oceniaja automat ktory faktycznie jest moim zdaniem sporo glosniejszy. na manualu bieg zmienisz wczesniej... co do oporow powietrza fizyki nie przeskoczysz musza byc ale jazda powyzej 140 i tak jest duzo przyjemniejsza niz w niejednej osobowce pomimo gabarytow. co do drzenia lusterek u siebie tego nie zauwazylem a osiagnalem juz pelna predkosc..
spalanie.... w okresie docierania kiedy sie z nim piescilem osiagnalem nawet 6.8L (trasa i troche miasta) obecnie dobrze sie bawiac za kolkiem gdzie miasta jest tylko troche mniej niz trasy spalanie po 4800km 8.1L. jak na taki samochod przy 4x4y i jego gabarytach i oczywiscie benzynie uwazam za rewelacje!!! w zapewnienia o 6L wg mazdy nie wierzylem, nawet jesli by palil 9-10 to i tak jest niezle bo tyle pali konkurencja ale diesla:). u mnie po niecalych 5000km i ostrej jezdzie i trasa i miasto 8.1 benzyny i podobno ma jeszcze spasc...ale i tak juz jestem zadowolony:) wymiana oleju ASO z filtrem i olejem 450zl znam inne aso duzo drozsze:)
wg mnie za samochod majacy praktycznie wszystko w takim wykonczeniu plus listwy pod zderzaki, kolor i alarm 134tys to nie jest za duzo zwkaszcza patrzac na konkurencje.
minusy za: oswietlenie bagarznika !!!!! schowki z przodu a wlasciwie ich brak i zle rozwiazania tych ktore sa. brak dojazdowki!!!- na rynek usa i rosja jakos sie dalo... plusy: w najwyzszej wersji dostepne sa wszystkie oferowane systemy i sa poprostu swietne!!! zawieszenie i kola 19ki...i dziur jakby na drogach ubylo. Dzielenie tylnych foteli!!!!!!poprostu rewelacja.
poki co ok

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW [l/100km]