Ocena kierowcy - Mazda CX-5 I SUV

barmis, 9 lat temu
Silnik 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Rok produkcji 2014
Mazda CX-5 I SUV 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Świetnie działa, nie hałasuje, bez problemów z wyprzedzaniem.
Bardzo komfortowy samochód. Czteroosobowa rodzina pakuje się bez problemów. Wygodny, dobrze zestrojony. Wnętrze przyjemne i na szczęście łatwe w utrzymaniu czystości.
Bardzo przyjemny dźwięk silnika, nie wyje na obrotach, ciągnie równo i nie ma problemów z wyprzedzaniem. Kultura pracy jak dla mnie super. Apetyt na paliwo do zaakceptowania, wyraźnie wzrasta powyżej 130-140.
Pracuje dobrze, bez problemów z wybraniem właściwego biegu. Mam wrażenie, że pracuje lepiej przy szybkiej ich zmianie.
Idealnie zestrojony jak dla nas. Nie kołysze, nie wybija również plomb z zębów. Jak jeździliśmy innymi samochodami co niektórzy na tylnych siedzeniach mieli mdłości- za miękko. W maździe jest akurat.
Widoczność dobra z racji dużych szyb, ale nie idealnie. Szerokie słupki przednie trochę czasem przeszkadzają, trzeba karku nachylić;)
Bez zastrzeżeń, wszystko na swoim miejscu. Po krótkim czasie użytkowania staje się obsługa intuicyjna.
Bardzo dobre, nawiewy ciche, ogrzewanie strefowe- sprawdzone, działa idealnie. Świetne podgrzewane fotele, szkoda, że nie kierownica- trochę przesada, ale by się przydało w zimie.
Przestronny i wygodny samochód.
Jazda nawet szybka jest komfortowa. Silnik nie wyje, audio działa bardzo dobrze. Nic do zarzucenia.
Do zaakceptowania, spalanie wyraźnie rośnie powyżej 130. Po mieście na tankowaniu robię 650-680 km- mam dużo długich odcinków. System start-stop działa idealnie, ma się frajdę na światłach.
Wyposażenie kompletne, nic więcej do szczęścia nie potrzebujemy;). Wersja SkyEnergy jest ok.
Parowała mi tylna lampa - wymieniono na gwarancji. Mam wrażenie, że lakier SoulRed jest miękki, łatwo o zarysowania.
Brak i niech tak zostanie;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW [l/100km]

7,1