Ocena kierowcy - Mazda CX-5 I SUV

niesamowite, 8 miesięcy temu
Silnik 2.2 SKYACTIV-D 150KM 110kW
Rok produkcji 2014
Mazda CX-5 I SUV 2.2 SKYACTIV-D  150KM 110kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Mam go od kilku lat i pamiętam jak na początku pozytywnie mnie zaskoczył! Środek ładny, materiały wykończeniowe dość przyzwoite (te najważniejsze, reszta średnio ale w normie). Po kilku latach użytkowanie przyznaje, że to bardzo fajne autko, wręcz doskonałe - taki wierny towarzysz do codziennej jazdy ale również dobry na długie trasy. I powiem szczerze, że po moich doświadczeniach już nie wierzę w prawdziwość tych niektórych kłamstw np. na temat rdzy w mazdach.
Jednym z największych pozytywów jest właśnie silnik. Żwawy, ładnie się wkręca na obroty i dobrze ciągnie, pozostając przy tym oszczędny.
Manualna - precyzyjna i dobrze zestopniowana dla tego silnika - ładnie współpracują ze sobą.
Jak to zwykle w Mazda, precyzyjne, jedzie jak po szynach i dość komfortowe. Przyzwoity kompromis pewności prowadzenia i wygody.
Poprawna, stylistyka bez szaleństw. Wykonanie na dobrym poziomie, nie zauważyłem jakiś niedociągnięć.
Bardzo dobra, pomagają czujniki z przodu i z tyłu.
Świetna ja to w Mazda, wszystko pod ręką. Szybko się przyzwyczaiłem do obsługi całego systemu, który działa bardzo fajnie i całkiem szybko, bez zacięć i zawieszeń. Całkiem przyzwoita nawigacja. Bagażnik olbrzymi, a jak złożymy siedzenia (cięgna w bagażniku) to już mała półciężarówka. Bardzo wygodne fotele.
Szybka i skuteczna.
Dużo miejsca, tak z przodu jak i z tyłu. Nad głową też wystarczająco.
Bardzo dobre, można spokojnie rozmawiać, również przy prędkościach autostradowych.
Malutko pali, tanie pamiętam były przeglądy. Ogólnie tani w utrzymaniu.
Trochę kosztuje ale jak na Mazda - znakomita jakość przez długie lata.
Nic do tej pory się nie działo.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 SKYACTIV-D 150KM 110kW [l/100km]

6,2