Ocena kierowcy - Mazda CX-5 II SUV

Marcelina Pierzakowska, 2 lata temu
Silnik 2.0 SKY-G 165KM 121kW
Rok produkcji 2020
Mazda CX-5 II SUV 2.0 SKY-G 165KM 121kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Inne : Bogate wyposażenie, z którego korzysta się podczas jazdy to czysta przyjemność
Inne : Brak
Prowadzenie Mazdy to czysta przyjemność, jest intuicyjna i bardzo prosta w obsłudze, już dwa razy dzięki systemowi udało się uniknąć zderzenia z autem, które nagle zaczęło hamować przede mną. Wszystko działa jak należy, lepszego auta nie mogłam sobie wymarzyć :) Silnik chodzi tak cicho, że ostatnio pieszy, który szedł środkiem jezdni w ogóle nie słyszał, że za nim jadę i jak mnie w końcu zobaczył kątem oka to tak się wystraszył, że prawie zawału dostał :D
Chodzi cichutko i bez zastrzeżeń, jak trzeba przyspieszyć to przyspiesza bardzo dynamicznie, możliwość zmiany na tryb sport również bardzo przydatna.
Nie mam zastrzeżeń, jak na automat to działa bardzo intuicyjnie.
Działa bez zastrzeżeń.
Piękny kolor, blask, robi wrażenie.
Dzięki bardzo dużej regulacji fotela można tak wysoko siedzieć że widzi się wszystko doskonale
Pojazd idealny dla rodziny z dwójką dzieci, bardzo pojemny i przestrzenny w środku a jednocześnie na tyle optymalny, że nie ma problemu z parkowaniem w mieście. Kamery 360 stopni bardzo pomocne przy parkowaniu wraz z czujnikami sprawiają, że nie ma szansy żeby o coś zahaczyć.
Wentylacja i klimatyzacja działa bez zastrzeżeń. Zimą podgrzewane fotele i kierownica to marzenie każdego kierowcy, a latem wentylowane fotele przynoszą ulgę nawet w najbardziej upalny dzień. Czasem specjalnie wsiadam i jadę byle gdzie, żeby tylko się schłodzić, bo nawet w domu za gorąco :) Gorąco polecam!
Regulacja fotela w każdym kierunku sprawia, że można naprawdę optymalnie korzystać z przestrzeni we wnętrzu samochodu. Idealny dla rodziny z dwójką dzieci na dłuższe wakacje. Wszystko się mieści i jednocześnie wysoki komfort podczas dłuższej jazdy. Schowki i miejsca na napoje idealnie się przydają.
we wnętrzu samochodu silnika praktycznie nie słychać przy ekonomicznej jeździe. Za to jak się chce mocno przyspieszyć to słychać przyjemny ryk silnika i wciskanie w fotel, to co lubię najbardziej :)
Trochę za krótko go mam żeby to oceniać, ale np. wymiana kół na zimowe nie bolała aż tak bardzo. To pierwszy samochód tej marki jaki posiadam i w porównaniu do innej marki którą miałam poprzednio to wypada bardzo korzystnie.
Stosunek jakości do ceny plus wygląd był decydujący przy decyzji zakupu tego samochodu. W porównaniu do innych marek, które testowałam przed zakupem, Mazda oferowała dużo bogatsze wyposażenie przy podobnej cenie.
Jak na razie wszystko działa bez zarzutu.
Jak na razie wszystko działa bez zarzutu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKY-G 165KM 121kW [l/100km]

9,5