Ocena kierowcy - Mazda CX-5 II SUV

Silnik 2.5 SKY-G 194KM 143kW
Rok produkcji 2017
Mazda CX-5 II SUV 2.5 SKY-G 194KM 143kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Rewelacyjne auto ze słabym lakierem
Bardzo dobry silnik. Jak na sporą pojemność 2,5 litra jest dość oszczędny. Łatwo się wkręca na wysokie obroty. Bardzo dobrze przyspiesza ale rakieta to nie jest.
Skrzynia wydaje się troszeczkę wolna jak na ten silnik. Przydałby się 7my bieg.
Bardzo dobrze się trzyma drogi jak na taki wysoki SUV. Najlepiej prowadzące się auto w swojej klasie. Konkurencją jest tylko Subaru Forester XT który też jest swietnym autem w prowadzeniu. Mazda CX-5 jedzie jak poszynach. Milimalnie się przychyla w zakrętach. Uczucia przy prowadzeniu prawie jak w sedanie z tym ze wyżej się siedzi. Autem nie buja na boki itd. Jest bardzo dobrze.
Bardzo słaba karoseria i lakier. Koniecznie trzeba kłaść folię na zderzak i maskę na resztę auta kłaść 5 warstw ceramiki. Przejchałem 1700 km a maska wypiaskowana już.
Widoczność trochę ograniczają przednie słupki. Niby nie są jakieś specjalnie grube ale przy moim wzroście 182 cm siedzę tak że kilka razy muszę sprawdzić czy oby na pewno z boku nic nie jedzie albo nikt nie idzie. Kamera cofania bardzo dobrej jakości. Lepsza niż u konkurencji. Jest w HD z tego co mi powiedzieli.
Wszystko pod ręką. Jest bardzo dobrze.
Szybko się rozgrzewa. Jest zima obecnie i podgrzewane fotele i podgrzewana kierownica działają rewelacyjnie.
Sporo miejsca dla 4 osób o wzroście do 190cm.
Jest lepiej niż było w poprzednich generacjach. Nie jest to oczywiście poziom mercedesa ale o niebo lepiej niż np. w Mazda 6 SkyActive I generacji. Jezdziłem nią i jestem tego pewien.
Spalanie nie jest specjalnie niskie ale wysokie też nie jest. Przeglądy nie są drogie. Zobaczymy jak będzie dalej.
Nic lepszego w tej cenie nie znalazłem a porównywałem to auta z Lexus NX t200. Lexus moim zdaniem ma inne i mniej przyjazne wykończenie w srodku. Albo może to kwestia gustu. Spalaniem Mazda tez wygrywa LExus z tym ze tam silnik 240 koni wiec trudno to porównać.
Brak
Brak