Ocena kierowcy - Mazda CX-5 II SUV

Kamilloeus, 5 lat temu
Silnik 2.5 SKY-G 194KM 143kW
Rok produkcji 2018
Mazda CX-5 II SUV 2.5 SKY-G 194KM 143kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
To jest już druga moja CX5, uważam, że obecna generacja jest jeszcze ładniejsza. Samochód cieszy oko, jeszcze bardziej w białej perle. Jak stoi obok auta premium nie ma się czego wstydzić a często jest od niego ładniejsze.
Wolnossąca 2,5 litrówka jest wystarczająco dynamiczna, dobrze się zbiera od zera, trochę jej brakuje momentu obrotowego zwłaszcza do 2 tyś. obr./min. i przy wyższych prędkościach. Można nią jeździć szybko lecz się nie ścigać - niestety z 2,0 turbo nie ma szans. Gdy się silnik piłuje aby nagle wykrzesać te 258 Nm momentu obrotowego słychać jak motor wyje - ale z powodu dobrego wyciszenia nie jest to aż takie drażniące. W trybie sport czasami wyprzedzam ale wtedy silnik pracuje na wyższych obrotach i jest głośniejszy. Przyznam szczerze, że pasuje mi bardziej turbo a CX5 wybrałem z powodu dobrego stosunku ceny do wyposażenia i wyciszenia. Jeździłem wynajętymi samochodami premium z turbo i trochę za bardzo szalałem i dlatego nie żałuję wyboru bo już nie pozwalam sobie na start spod świateł by mi ktoś nie narobił wstydu a przez to jest bezpieczniej. Jeśli chodzi o spokojną jazdę silnik jest dynamiczny i sprawnie, liniowo przyspiesza do dużych prędkości bez większej zadyszki - naprawdę jest OK.
Idealny do płynnej i spokojnej jazdy, zapewnia dobry komfort. Przy nagłym przyspieszeniu niestety potrzebuje trochę czasu by zareagować ale mi to aż tak nie przeszkadza. Podobno jest trwała.
Super, jest bardzo dopracowany i dobrze wyciszony, miękko wybiera nierówności, nie dobija na dziurach. Autem się płynie. Układ kierowniczy responsywny. Jak na SUV-a stabilnie wchodzi w zakręty. ( przeciwieństwo Lexusa NX i Mercedesa GLC ) jest prawie tak dobry jak w BMW X3 ( niestety cena powyżej 200 tyś.) Naprawdę jazda CX5 to sama przyjemność.
Po przeczytaniu na forum mazdy, że nawet nowe generacje potrafią rdzewieć zabezpieczyłem jej podwozie w dedykowanym warsztacie. Ponadto dbam o lakier i często go oglądam.
Ok. I tak korzystam z kamery i systemu monitorowania cofania.
Jest OK. Ale i tak cieszę się głównie z jakości wykonania, która jest lepsza niż w nie jednym premium w tej klasie aut. Spalanie jest zaskakująco dobre, Lex potrafił wypić 15 litrów.
Klimatyzacja chłodzi mocno, silnie dmucha lecz nie przekłada się to całkowity mikroklimat w kabinie, nie wiem może wymaga dodatkowych ustawień manualnych, jam mam zawsze auto.
Jest ok.
Oj naprawdę się postarali, jest cicho nawet przy 160/h. Szacun mazda.
Zobaczymy.
Auto z tym wyposażeniem marki premium kosztuje 300 tyś. złotych i bardzo często odstaje jakością wykończenia w kabinie od NOWEJ CX5, coś na ten temat wiem bo dosyć długo wynajmowałem marki premium w tej klasie
Na razie brak.
Też na razie brak.