Ocena kierowcy - Mazda CX-5 II SUV

Zbych, 2 miesiące temu
Silnik 2.5 SKY-G 194KM 143kW
Rok produkcji 2020
Mazda CX-5 II SUV 2.5 SKY-G 194KM 143kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
2.5 turbo bez start stop!Przyjemne autko zwłaszcza w wersji signature 4x4 z maksymalnym możliwym wyposazeniem.Ściągnąłem pod siebie ze us and a:). Skóry, wentyle, grzane fotele przód i tył plus kierownica, bose, head up prawdziwy a nie jakaś gówniana szybka, czarna podsufitka, szyber, elektryczna klapa itp. przyjemny do jazdy.
Mam 2.5 turbo 250 HP. Ładnie się zwija i przyjemnie jeździ. Na razie zero problemów
Przyjemnie zmienia biegi, mogłaby być szybsza ale to klasyczna hydraulika, a co ważne bezawaryjna.
Twardy na 19". Na poprzecznych nierównościach tył podskakuje.
Lakier mógłby być lepszy, ale teraz praktycznie każde autko ma taki cienki ok 0.9.
Przez szyby jest ok ale kamery są marnej jakości mimo że są 4 szt. Ale są czujniki przód i tył dodatkowo więc bez problemu.
Na plus fizyczne pokrętła które bardzo lubię bo nie nienawidzę dotykowych wyświetlaczy. Na minus wg mnie za krótki podłokietnik. No i fotele skóra nappa mogłyby trzymać lepiej bo dość szybkie autko i na zakrętach trochę za słabo podpierają, ale pełna elektryka kierowca i pasażer.
Grzane i wentylowane fotele robią robotę. W rączki też ciepło bo grzana kierownica, ale nie na całym obwodzie. Klima działa ale uważam że w moim starym passacie b5 była najlepsza, wręcz idealna.
Mam 1.75 i jest ok z tyłu i z przodu. Nikt jeszcze nie narzekał
Cicho
Na razie tylko oleje, filtry, klocki.
Wyszedł mnie 90 tysi za dwulatka. Fakt bity z boku ale udało się ogarnąć drzwi w oryginalnym lakierze .
Pali i jedzie.
Brak jak na razie aczkolwiek zauważyłem delikatny wyciek od strony alternatora.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 SKY-G 194KM 143kW [l/100km]

8,9