Ocena kierowcy - Mazda CX-5 II SUV

Miroslaw, 3 miesiące temu
Silnik 2.2 SKYACTIV-D 184KM 135kW
Rok produkcji 2018
Mazda CX-5 II SUV 2.2 SKYACTIV-D 184KM 135kW 2018-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak pisalem wyzej,mocny,oszczedny cichy.
Przeniesienie napędu : Na sniegu delikatnie wlacza sie naped 4x4
Karoseria : O usterkach lusterek wczesniej juz wiedzialem.innych brak.
Samochod spelnia moje oczekiwania ,po 25 latach Toyot Avensis ,szukalem diesla w rozsadnej cenie i niezawodnego i ten spelnia moje oczekiwania,jezdze praktycznie tylko poza miastem,pol roku z przyczepa campingowa.moc184 km i spalanie z przyczepa ponizej 10 l/100km Wygodne siedzenia,cichy,dobra widocznosc,duze lusterka ale tez cicho do160Km/h.POWYZEJ TEZ LADNIE MRUCZY.Narazie bezawaryjny.
Duza moc ,male spalanie sr.6,5 super przyspieszenia,(jak trzeba):Olej wymieniam co 10 tys.km.Przy normalnej jezdzie cichy.Najmocniejszy punkt tego auta.
super dla mnie nie spoznia sie,jezdzilem sluzbowo samochodami"PREMIUM" BYWALY czasami nerwowe.Tu jest o.k.
Pewne prowadzenie,systemy bezpieczenstwa dzialaja,(mam wszystkie dostepne) Wylaczylem system korekcji utrzymania pasa ruchu ,nie lubie jak mi auto kieruje,Kola 19 cali dobrze sie spisuja na zlej nawierzchni.promien skretu moglby byc mniejszy ale jest Ok.
nic mi nie przeszksdza.
bardzo dobra duze wszystkie lusterka,kamera cofania niestety brudzi sie w deszczu i wtedy jest kiepsko cofac ,pomagaja dobrze akustyczne systemy.slupki A nie zaslaniaja bardzo widocznosci do przodu.
Wszystko pod reka fizyczne przyciski ,bez szukania.Super
W deszczowa pogode paruja przednie szyby,zawsze musi chodzic klima,nawiew naprzednia szybe tylkow srodku a nie na calej szerokosci szyby.Nawiewy na boki o.k.Ogrzewanie i klima dzialaja prawidlowo.
wygodnie i wystarczajaco miejsca ,capholdery duze i w wygodnym miejscu,schowek na rekawiczki bardzo maly,schowek z podlokietnikiem tez moglby byc wiekszy.Kieszenie w drzwiach przednich plytkie.reszta o.k.
Jest dobrze lubie ten pomruk tego silnika
Koszty przegladow w normie,Podatek wysoki i wysokie ubezpieczenie,(mieszkam w Niemczech):Koszty paliwa niskie.
inne marki tej klasy SUV sa drozsze ale nie lepsze.Nowe kosztuje ponad 200000zl.
Tylko lusterka raz sie zepsuly i o dziwo same naprawily.
mam nadzieje ze bedzie bezawaryjny jak moje poprzednie diesle od Toyoty.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 SKYACTIV-D 184KM 135kW [l/100km]

6,8