Lista ocen Mazda MX-3 1.6 i 107KM 79kW 1994-1998 (34) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~toster01
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Ze względu na pseudo-sportowy charakter auta, skrzynia jest \"krótka\" i ma to rozwiązanie dwa oblicza: po pierwsze dobrze autko bardzo rozsądnie przyspiesza i to jest pozytyw, po drugie przy 110km/h na piątym biegu mamy na obrotomierzu 3100 i to powoduje że robi się głośno i na dłuższą metę męcząco. Wadą jest problem z włączaniem wstecznego biegu, czasem trzeba wysprzęglić i spróbować go zapiąć drugi, bądź trzeci raz. Poza tym brak kłopotów...
~Uroczy
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Biegi wchodziły bezproblemowo, do 100km/h nawet dawało rade przyspieszać. Potem niestety brakowało kolejnego biegu. No ale trudno wymagać od autka za parę tysięcy zł. z końca lat 90. jakichś niesamowitych właściwości.
~avekowal@gmail.com
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
po tym przebiegu biegi wchodzą bardzo precyzyjnie, cięgna idealne, jednak biegi wchodzą dość ciężko (moze dlatego ze mam skróconą gałke?) nie mam porównania z innymi skrzyniami w tym modelu ale mogłoby być lepiej, stąd - dobrze
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Niestety musiałem ja wymienić bardzo dużo hamuje biegami i operuje skrzynią mam skróconą gałkę zmiany biegów przez co biegi wchodzą szybko i precyzyjnie, gorzej jest wstecznym czasem trzeba kilka razy dosprzęglać brakuje 6 biegu,
~TeDiX
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Standardowo - jest w miarę ok. Zadbany egzemplarz nie będzie miał raczej problemów z biegami - Mazda robi podzespoły z dużym nadmiarem wytrzymałości. Polecam założenie quickshiftera - można urwać 0,2-0,3 do 100 na przyspieszeniu
~Mazda mx-3
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Bardzo dobrra skrzynia :) znosne skoki :) czasami sa problemy z wstecznym ale to tylko gdy mocno zagrzejemu silnik i skrzynia tez zlapie temp. to moze jest spowodowane od jakosci oleju ;)
~w
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Typowy problem w Mazdach z lat 90: dwójka na zimnej skrzyni wchodzi czasem z lekkim zgrzytem, wsteczny czasem wymaga wsyprzęglenia (i na zimnei i na ciepłej skrzyni). Poza tym płynnie, równo, przyjemnie.
~Uroczy
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Skrzynia zestopniowana tak, że do 100km/h jako tako jedzie... Powyżej już nie bardzo. Moja po pewnym czasie się trochę zużyła i ciężko było czasem wrzucić jakiś bieg, ale poza tym ok.
~Krzysztof christoph.pu@usa.net
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Bardzo dobra, ale jak na zwykły kompakt. Na sportowy samochód trochę za długie drogi dźwigni zmiany biegów. Ale za to zestopniowanie b. dobre jak na samochod sportowy-dlatego daje 5-
~Mar
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Skrzynia w MX-3 jest trochę uciążliwa. Trzeba się do nie przyzwyczaić. Wsteczny bardzo często nie wchodzi za pierwszym razem, ale to nie jest większy problem.