Ocena kierowcy - Mazda Premacy I

Rok produkcji 2002
Mazda Premacy I 2.0 16V 130KM 96kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Uniwersalne/użytkowe wnętrze
Karoseria : Korozja tylnich nadkoli
Inne : Skrzynia biegów: 1 i 2 chaczy, nie wchodzą precyzyjnie.
Super rodzinny minivan. Bardzo użytkowy/uniwersalny zarówno do przewożenia sporych gabarytów jak i rodziny w dalekie podróże. Wewnątrz można zrobić dosłownie wszystko z siedzeniami. Na plus składane stoliki w tylnim rzędzie(kto ma dzieciaki ten doceni). Dynamiczny silnik(jak na vana)w wersji 131KM. Małe spalanie. No i ten wygląd: świetny w wersji sportive. Jedynie do czego mogę się przyczepić to skrzynia biegów: jak dla mnie mało precyzyjna szczególnie jedynka i dwójka. Jak ktoś się zastanawia nad benzyniakiem to bierzcie wersję sportive!!!
Silnik bardzo dobry, cichy, dobrze się zbiera jak na minivana. Polecam każdemu wersję 131KM, która dosłownie niewiele więcej pali niż słabsze jednostki benzynowe a za to mamy większą dynamikę i moc :-)
Ciężko wchodzi jedynka i dwójka (chaczą) no i oczywiście słynny wsteczny. Krótkie przełożenie 1 i 2, trzeba się przyzwyczaić ale przy 3 można \"zaszaleć\". Reszta bez problemu.
Jak na dosyć wysoki samochód rewelacyjnie trzyma się drogi.
Super duża widoczna szyba przednia.
Jak dla mnie za dużo plastików. Po mazdzie spodziewałem się więcej.
Nie narzekam , wszystko ok.
To kryterium było jako pierwsze przy kupowaniu tego auta i się nie zawiodłem. Siedzenia się składa, przesuwa i wyjmuje jak klocki lego - łatwo i przyjemnie. Po wyjęciu można spokojnie załadować dużą lodówkę i jeszcze będzie miejsce :-). Naprawdę super użytkowy samochód i do przewożenia towaru i jako rodzinny van. Polecam.
Powyżej 120 robi się głośno ale dla mnie spokojnie do przyjęcia przy przesiadce z poprzednika Golfa 3 ;-)
Zużycie paliwa u mnie 7,8(benzyna) co przy jeździe miejskiej i pojemności 2.0 i 130KM rewelacja. Dużo nie jeżdżę i dlatego nie przerabiam na gaz.
Polecam sprowadzenie tego auta z zachodniej granicy. Dałem kilka tysięcy więcej niż w Polsce ale nie zawiodłem się , kupiłem w super stanie. W Polsce bałem się tzw. \"igiełek\".
Skrzynia biegów: 1 i 2 chaczy, nie wchodzą precyzyjnie.
Korozja tylnich nadkoli ale to już wiedziałem przed zakupem tego auta.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 130KM 96kW [l/100km]

7,4