Lista ocen Mazda RX-8 (26) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MW MANAGER
Coupe 1.3 Wankel 192KM 141kW
Skrzynia biegów mało usztywniona, w czasie postoju i szybkiej jazdy mocno wibruje. Same przełożenia są w miarę ok, w miarę wygodnie się również zmienia biegi. Sygnał przy końcowych możliwościach obrotowych to ciekawe rozwiązanie - jeśli chce się naprawdę ekstremalnie szybko jechać, auto wówczas nie traci mocy.
~Biszkopt
Coupe 1.3 Wankel 231KM 170kW
Skrzynia niestety kiepska jakościowo - łożyska szumią, zużywają się i z czasem biegi ciężko wchodzą. U mnie 1 i 2 słabo wchodziły. Do tego skrzynia szumi. Ale tak samo mam w lexusie w manualu...
~Sław
Coupe 1.3 Wankel 231KM 170kW
Tu bez zarzutów, krótki skok i super precyzja. Długość biegów super zgrana z silnikiem. Mam nawet wrażenie, że skrzynia nadrabia braki silnika.
~Cybant
Coupe 1.3 Wankel 231KM 170kW
Generalnie Ok, biegi mogłyby wchodzić bardziej precyzyjnie.Trochę się czepiam...( w 98% innych aut do takiej skrzyni jak w Mazdzie brakuje lat świetlnych)
~RX888888
Coupe 1.3 Wankel 231KM 170kW
Dobra, precyzyjna ale mogloby byc jeszcze lepiej. Przy tym silniku i 7 biegow to za malo :)Na 6 biegu przy 110 km/h prawie 3500 rpm
~toudi z wroclawia
Coupe 1.3 Wankel 192KM 141kW
krotki skok walka to zaleta mazdy ale czasem jest toporna.trzeba ja wyczuc a w tedy nie bedziemy na to zwracac
~Isoul/ Isoul@o2.pl
Coupe 1.3 Wankel 231KM 170kW
Krótka przekładnia drążka sprawia, że nie ma problemu ze zmianami biegów, które w sumie rzeczy wchodzą bardzo gładko
~MATi1G
Coupe 1.3 Wankel 192KM 141kW
Ciężko coś o niej napisać cicha , trwała , biegi wchodzą precyzyjnie, skok drążka krótki.
~anubis88
Coupe 1.3 Wankel 231KM 170kW
Mogło by być lepiej ale i tak nie jest źle szkoda że ich trwałość nie jest taka jak w innych autach

Usterki Mazda RX-8

Mazda RX-8 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Domi
Coupe 1.3 Wankel 231KM 170kW
trzeba się troszkę wysilić przy zmianie biegów- jak to w sportowym aucie ale ja to oceniam na +