Oceny Mazda RX-8

Oceny Mazda RX-8 – wybierz silnik

Najnowsze oceny Mazda RX-8

~Igor
Mazda RX-8
Generalnie bardzo udana konstrukcja, świetnie prowadząca się karoseria, która ma znacznie więcej miejsca niż sugeruje jej zewnętrzny wygląd. Największy plus to prowadzenie, bo samochód jeździ jak po szynach i reaguje na najmniejszy ruch kierownicą. Największy minus to zdecydowanie eksploatacja - silnik nie nadaje się do ekonomicznej jazdy i niestety nawet w mieście przy tych minimalnych 3k obrotów spali kilkanaście litrów na 100 km. Moim...
~Dziki Rex
Mazda RX-8
Auto bardzo delikatne i wymagające uwagi od użytkownika. Prowadzenie to prawdziwa przyjemność, zawieszenie rewelacyjne po 10 latach bez luzów czy widocznego zużycia. Praca w innym zakresie obrotów (trochę jak motocykl). Koszty umiarkowane mocno zależne od własnego zaangażowania. Paliwo tylko ze środkami czyszczącymi więc często to droższe. Spalanie "ile wlejesz tyle spali". Niestety dość wrażliwe na korozję. Bardzo praktyczne rozwiązanie...
~Biszkopt
Mazda RX-8
Jako prawie sportowe auto - bardzo fajny wybór. Miejsca w środku trochę jest, bagażnik całkiem spory, na wakacje w 4 osoby można pojechać. Jedynie spalanie nieadekwatne do mocy. Sprzedałem swój egzemplarz około rok temu, więc opiszę "na zimno".

Usterki Mazda RX-8

Mazda RX-8 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~MATi1G
Mazda RX-8
Świetny wygląd, wykonanie prowadzenie i wrażenia z jazdy tym autem. Ciężko jest się do czego przyczepić, w środku dużo miejsca nawet z tyłu , i bagażnik ma prawie 300L co jak na auto tej klasy pozwala spokojnie jechać na wakacje.
~bielau
Mazda RX-8
Samochód-marzenie dla wielu, kto raz zobaczy, raz się przejedzie ten zakocha się na całe życie. Silnik - trzeba dobrze zgłębić temat zanim się zacznie rozglądać za taką Mazdą. Daje dużo frajdy, ale trzeba być świadomym, że to nie jest samochód, który obsługuje się tylko wlewając benzynę i przekręcając kluczyk. Trzeba dbać i zwracać uwagę na wiele rzeczy, kiepski użytkownik szybko taką Mazdę doprowadzi do ruiny.
~Lord Luk
Mazda RX-8
Bardzo ładny samochód, mimo że pierwsze mazdy wychodziły w 2003r nadal budzą duże zainteresowanie, nie chciałbym się z tym samochodem rozstawać ale trwałość i spalanie nie pozostawia wyboru. Mój poprzedni REX (231 KM) padł przy przebiegu 150 000km. Znaleźć mechanika który zrobi kapitalke - bezcenne (tylko nie piszcie że serwis, bo to że kupiłem RX-8 nie znaczy ze jestem nienormalny).
~RX888888
Mazda RX-8
Auto dla lubiacych swiat motoryzacji i odrobine niezbadanego. Jak jezdzisz z silnikiem Wankla to tak jakbys tworzyl historie, bral udzial w waznym dla ludzkosci projekcie. Auto piekne i jeszcze dlugo takie pozostanie. To wlasciwie juz klasyk za zycia.
2,5
~jurek
Mazda RX-8
Nie ukrywam że fajne auto jednak bardzo drogie utrzymanie :/ pali jak smok , przy ostrej jeżdzie pali nawet 20l więc sporo zwłaszcza jak pomyślimy że mamy pod maską 1.3 :/ choć koni a sporo jednAKmoment obrotowy słabiutki , niestety auto dla kogoś z grubą kasa bo utrzymanie auta jest b.drogie.
~icus76
Mazda RX-8
swietne auto b. dobrze sie prowadzi troche trzeba uwazac gdy jest lisko lub popada deszcz , tym bardziej ze mam dodane okolo 40KM , jesli chodzi o caloksztalt to jestem zadowolny , troche duzo potrafi spalic , no ale cuz , te konie pic musza ...
~toudi z wroclawia
Mazda RX-8
polece rx8 nawet wrogowi poniewaz mazda to auto o ktorym mozna gadac bez konca.pod kazdym wzgledem to zajebiaszczy wozek,kup sprawdz i geba nie bedzie ci sie zamykac tak jak mi od zakupu po dzis dzien .