Lista ocen Mercedes 190 (246) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 359 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tomek44445@wp.pl
W201 2.0 D 72KM 53kW
Autko niezawodne, nie psuje się, nie marudzi, do wymiany zostają rzeczy głównie z eksploatacji i wieku, typu łożysko, czy czujnik temperatury, akumulator, no dobra jeszcze wysprzęglik i pompa sprzęgła, oczywiście nie wspominam o olejach i filtrach. Autko po "zrestartowaniu", wyładował mi się akumulator zaraz po kupnie, bo był do wymiany, ożyło i to w dosłownym tego znaczeniu słowa, zaczął działać 22 letni zamek centralny, zaczęła wysuwać się...
~Wojtas385
W201 2.0 i 122KM 90kW
Generalnie w swoim aucie mam drobne problemy z elektryką, najpierw wysiadła elektryczna szyba od strony pasażera, gdy ją naprawiłem wtedy padła szyba od strony kierowcy. Tydzień temu pojawił się problem z centralnym zamkiem, a mianowicie, nie chcą Mi się otwierać tylnie drzwi, o ile przednie, klapka od wlewu paliwa i klapa bagażnika zamykają i otwierają się bez problemu, otyle drzwi ani drgną, także znowu będę musiał wybrać się do elektryka
~yngwie
W201 2.5 D 91KM 67kW
więc mój ma już 22 lata i z drobiazgów to...dziewczyna zepsuła podświetlany daszek od strony pasażera...ale do naprawienia samemu ;) i szyber nie dźwiga takiej \"lotki\" ...i to wszystko :) A wyposażony w ABS, El. szyby - przód, podświetlane daszki przeciwsłoneczne, podświetlenie kabiny przód+tył, atermiczne szyby, szyberdach elektryczny - uchylny i odsuwany, podświetlony bagażnik oczywiście, podłokietnik, ogrzewanie tylnej szyby.
~Stary
W201 1.8 i 109KM 80kW
Jak na 20 letnie auto to po prostu bajka, po zakupieniu auta wymieniłem trochę rzeczy (drobiazgi w silniku, cześć zawieszenia), nic się nie psuje, co jakiś czas trzeba coś wymienić na nowe no bo wiek robi swoje, ale auto dłuuugo nas o tym informuje że coś należy wymienić, nie rozkraczy się na drodze i nie pozapala wszystkich kontrolek jak to teraz mają auta w zwyczaju, oczywiście trzeba dbać, zajrzeć co raz tu i uwdzie, posłuchać silnika
~zdzislaw
W201 2.0 i 122KM 90kW
przy przebiegu 160tys.km (jeżdżę od 125tys.km ) naprawy miały charakter wymiany zużytych części podczas eksploatacji: wymieniałem już niestety pompę paliwa i filtr - pewnie 1-szy raz, klocki hamulcowe tył, przód, sworzeń prawego koła (złamał się!), kopułkę, palec i świece, przewody przegryzione przez kunę, opony i to wszystko. Jest też problem z immobilajzerem i alarmem, ale to są podzespoły nie fabryczne.
~Tadek z Zamościa
W201 2.0 E 118KM 87kW
Początkowo, po instalacji gazu prychał, kichał i gasł przy przełanczaniu z benzyny na gaz- przy zimnym silniku. Doszło nawet do pęknięcia obudowy filtra p[owietrza. Spadała mi rurka z gumy do wolnych obrotów - po tych kichnięciach i wybuchach. Po założeniu małego ustrojstwa elektronicznego, podnoszącego wolne obroty na gazie - wszystkie usterki z prychaniem i wybuchaniem przeszły jak ręką odjoł.
~miroslaw998
W201 2.0 102KM 75kW
Aut używam od dawna.Nigdy jako kierowca zawodowy a podczas jednej z wizyt w jakimś warsztacie,od starego mechanika usłyszałem że jeżeli będę dbał o przeglądy i wymianę elementów eksploatacyjnych to auto mnie nie zawiedzie.Ten człowiek słuchał silnika przykładając do niego trzonek od młotka i nie posługiwał się komputerem a ważność jego słów aktualna jest do dziś.
~seledynowy wieśniak
W201 1.8 i 109KM 80kW
Brak większych usterek, w zasadzie coś się czasem zdarzy ale \"słyszymy\" to na długo przed tym zanim jakaś część się zepsuje, powymieniałem jednak trochę rzeczy żeby mieć spokój. Pompa wody, łańcuch rozrządu (bo miał za duże ugięcie), termostat, czujnik podciśnienia, cały aparat zapłonowy,... inne drobiazgi plus zawieszenie (nowe gumy, łączniki, amortyzatory i inne drobiazgi)
~Pancho
W201 1.8 i 109KM 80kW
Drobne usterki, hym. Musiałem wymienić termostat (koszt 40zł), powalczyć z zaśnieżonymi bezpiecznikami i powymieniać na nowe. Przez 8 lat nie miałem żadnej przepalonej żarówki. Standardowe serwisy czyli olej, filtry itp. Wymieniałem jeszcze czujnik ABS w prawym kole. Ostatnio miałem pęknięty wężyk od płynu hamulcowego w tylnym lewym kole, nowy w ASO 10zł.
~papus
W201 1.8 i 109KM 80kW
Jak się dba o to autko to wszystko śmiga jak należy. Wiadomo wiek robi swoje i czasami trzeba coś wymienić jednak ceny części są dodatkowym atutem za zakupem tego autka. Mi ostatnio poszła pompa wspomagania i jest to koszt 180 zł.(allegro) Swego czasu wymieniałem zawieszenie tylne (stosunek z krawężnikiem) za które zapłaciłem z przesyłkę - uwaga! 250 zł ;)