Lista ocen Mercedes 190 1.8 i 109KM 80kW 1990-1993 (43) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~papus
W201 1.8 i 109KM 80kW
Poważnych usterek nie stweirdziłem i z tego co wiem to w tych autach ciężko stwierdzić. Można się doczepić do gazu bo najpierw mi gasł przy zwalnianiu przed zakrętem na wolnych obrotach i wypadała jakaś rurka przy czym po prostu gasł. Po zamontowaniu stabilizatora obrotów (silnik kroppa - czy jakoś tak) śmiga jak trza i odpukać nic złego się nie dzieje. Mam jeszcze problem z odpalaniem ale niebawem ide do mechanika a ztego co sie dowiedziałem...
~Stary
W201 1.8 i 109KM 80kW
Brak większych usterek, zawsze o własnych siłach dojedzie do warsztatu jeśli jest taka potrzeba. Wymieniłem gumy i łączniki w zawieszeniu, amorki (dla lepszego komfortu choć stare też jeszcze dawały rade), rozrząd na łańcuchu, pasek, silnik i skrzynia biegów wymagały małej regulacji, teraz chodzi jak pszczółka (należy co jakiś czas wymieniać olej w automacie skrzyni biegów, dobrze mu to robi:)). Wszystko jest na wierzchu, łatwy dostęp do...
~Pancho
W201 1.8 i 109KM 80kW
Poważnych usterek, które spowodowałby unieruchomienie pojazdu nie miałem. No chyba że rozładowany akumulator. :D Ze względu na wiek auta dla świętego spokoju i z powodu nudy wymieniłem takie rzeczy jak. Podpora wału, dwa łączniki wału (przód/tył), tłumik drgań wału wszystko od Producenta SGF (producent dla MB) koszt 600zł, pompa paliwa i filtr paliwa Bosch (producent dla MB) 450zł. Ceny podane z faktur.
~mb_w201@vp.pl
W201 1.8 i 109KM 80kW
Z poważnych usterek to nie było żadnych, wynikających z konstrukcji pojazdu. Trzeba uważać na nisko usytuowaną miskę olejową, szczególnie gdy założy się za niski profil opon, jeszcze w połączeniu z naszymi pięknymi drogami (szczególnie 3 kategorii)i z nieuwagą. Wtedy nieszczęście murowane.
~Z
W201 1.8 i 109KM 80kW
Z racji przejechanych kilometrów wymieniono tarcze hamulcowe,klocki, tuleje przedniego zawieszenia, wspornik drążka kierowniczego, poduszkę silnika oraz pompę wodną, która nagle zaczęła ciec. Koszt powyższych napraw przy korzystaniu z nowych zamienników nie był wysoki (ok 1000zł z robocizną)
~Torfeusz
W201 1.8 i 109KM 80kW
poza oczywistymi naprawami miałem z racji wieku auta wymianę paru części w zawieszeniu i simering na wale silnika, w końcu nic nie jest wieczne, nawiasem mówiac jestem ciekaw jak będą wyglądały dzisiaj produkowane samochody za 16 lat
~Kamil
W201 1.8 i 109KM 80kW
Żadna poważna usterka mi się nie przytrafiła. Jeżeli auto jest prawidłowo eksploatowane, możemy być spokojni jeśli chodzi o awarie. Poza tym auto jest proste w budowie i ewentualnej naprawie.
~Erte
W201 1.8 i 109KM 80kW
Brak, nigdy mnie nie zawiódł, zawsze dojedzie o "własnych siłach". Mam ten model 3 lata. Klucz do sukcesu to konieczność wymiany tego co kwalifikuje się do wymiany i nie oszczędzanie na częściach.
~bunny123
W201 1.8 i 109KM 80kW
Poduszka pod silnikiem wyszła (po 17 latach!!!!) Przeciągał jedynkę (po 17 latach!!!) ale wystarczylo wyregulować linkę. Żeby ten samochód zepsuć, to trzeba być idiotą.
~Damian84
W201 1.8 i 109KM 80kW
Nie zanotowałem takowych poza problemami z instalacją LPG - Mercedes i mechaniczny wtrysk po prostu nie lubią gazu. Poza tym Samochód wieczny.