Lista ocen Mercedes 190 1.8 i 109KM 80kW 1990-1993 (41) - Widoczność

Na liście zabraknie 69 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pancho
W201 1.8 i 109KM 80kW
W porównaniu do moich innych Mercedesów czy innych aut, które użytkowałem 190tka zapewnia bardzo dobrą widoczność. Słupek D, który większości aut powoduje prawie kompletny brak widoczności tutaj nie sprawia dużo kłopotu. Słupek A przy mojej pozycji za kierownicą daje mi świetną widoczność, nie zasłaniając nadjeżdżających aut na skrzyżowaniach.
~Pablito_88
W201 1.8 i 109KM 80kW
Widoczność jest bardzo dobra, typowa dla lat 80 XX. w. Z przodu znaczek Mercedesa bardzo ułatwia manewry. Z tyłu ciężko zobaczyć bagażnik ale auto szybko daje się wyczuć. Zaskoczyła mnie natomiast martwa strefa, jest dość duża, ale dzięki dużym oknom łatwo zerknąć przez ramię żeby sprawdzić czy nic tam nie ma.
~piterson
W201 1.8 i 109KM 80kW
W porzadku, z przodu wazny jest znaczek, od niego ok 10cm i tam jest koniec auta ;). Jest jednak pare mankamentow. Z tylu dosc szerokie slupki, lusterka sa spore ale to wieksze lewe ma duza martwa strefe (w zadnym inny aucie nie znalem tego terminu).
~bunny123
W201 1.8 i 109KM 80kW
Do przodu i w lusterkach git. Trzeba się przyzwyczaić do niebieskich luster i małego lutra prawego (ale o dziwo zaskakująco dużo w nim widać). Podczas cofania gorzej, bo tylka szyba jest dość mała, a kufer wysoko. Ale nie ma tragedii
~papus
W201 1.8 i 109KM 80kW
Przednia szyba super. Może troszkę boczne lusterka nie za duże, ale można się przyzwyczaić. Polecam szeroką nakładkę na lusterko wsteczne wtedy nie trzeba praktycznie używać lusterek bocznych
~Erte
W201 1.8 i 109KM 80kW
Przód ok, boki ok. Gorzej jeżeli drogi skrzyżowania nie przecinają się pod kątem 90 stopni. Widoczność do tyłu taka sobie, dość wysoko podniesiony tył, brak tylnej wycieraczki.
~Wilhelm
W201 1.8 i 109KM 80kW
z tyłu przydałby sie spojler bo przy cofaniu nie ma co liczyc na lusterka tył zwęża sie i lusterko wsteczne tez nie wyrabia trzeba sie odwrócić i nieźle wychylić
~Obsydian
W201 1.8 i 109KM 80kW
Do przodu bardzo dobrze, do tyłu tak sobie, trzeba uważać przy cofaniu. Na skrzyżowaniach które nie przecinają się pod kątem 90 stopni również jest problem
~Pablo _35
W201 1.8 i 109KM 80kW
Z przodu bez zastrzeżeń. Jednak podczas cofania trudne jest wyczucie odległości przeszkody od tylnego zderzaka (na szczęście mam hak! : )
~seledynowy wieśniak
W201 1.8 i 109KM 80kW
Może być, widoczność do tyłu nieco gorzej, trzeba pamiętać przy cofaniu o bagażniku którego nie widać, do przodu jest bardzo dobrze