Lista ocen Mercedes CLK W209 (30) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zawimk
Coupe C209 3.2 V6 (320) 218KM 160kW
Z wyciszeniem jest dobrze, ale nie bardzo dobrze. Dlatego daję 4,3/5. Co prawda ja narzekać zbytnio nie mogę - może nie jestem w tej materii wymagający, ale dla obiektywnej oceny powiedzieć trzeba, że słychać wiatr przy prędkościach powyżej 130 km/h, słychać toczenie się tylnych kół, które bardzo wzmaga się z momentem złożenia tylnego fotela. Czasem trochę drażni mnie delikatny szum powietrza pomiędzy szybami bocznymi.
~mlonas
Coupe C209 3.2 V6 (320) 218KM 160kW
Cisza jak w kościele. Spasowanie elementów na 5+, silnik dopiero słychać w okolicach 2,5 tys obrotów. Dla zagłuszenia szumów wyższych prędkości radio automatycznie dostosowuje poziom głośności. Trochę drażniący jest świst nad uchem szczeliny między przednią, a tylną szybą boczną. Całe zawieszenie jest sprawne, ale słychać ciągle jego pracę na nierównościach.
~Radek
Coupe C209 2.7 (270 CDI) 170KM 125kW
Wersja Avantgarde więc do 160km/h brak jakichkolwiek odgłosów w kabinie, nie słychać silnika oraz powietrza opływającego auto, ok 200km/h nie można narzekać, pomruk silnika oraz dźwięk opływającego powietrza bardziej słyszalny. Wieloma autami jeździłem ale tutaj wyciszenie jest bardzo dobre.
~Reksio
Coupe C209 2.7 (270 CDI) 170KM 125kW
Pięknie wygląda gdy opuści się wszystkie szyby - nie ma ramki pomiędzy szybami i ma się namiastkę cabrio. Nie wpływa to jednak na poziom hałasu we wnętrzu. Jak każdy dobry Mercedes jest cichy. Drzwi są masywne, a nagłośnienia fabrycznego Harman/kardon nie da się za bardzo poprawić.
~Kamil
Coupe C209 1.8 (200 Kompressor) 163KM 120kW
Słychać(albo czuć) że silnik jest ale tylko na postoju albo przy gazie w podłodze, w czasie jazdy bardzo przyjemnie prędkość która nie męczy na autostradzie nie wiem jaka jest bo staram się nie jeździć szybciej niż 160 km/h a do tej prędkości jest super
~bartoshsataneq
Coupe C209 3.0 V6 (320 CDI) 224KM 165kW
W porównaniu z poprzednimi pojazdami, którymi jeździłem, wyciszenie jest na naprawdę bardzo dobrym poziomie. Minimalnie słychać dźwięk wiatru przy większych prędkościach, natomiast silnika, czy opon praktycznie nie słychać.
~Lewerson
Coupe C209 2.7 (270 CDI) 170KM 125kW
Tu jest wada tego samochodu, pojemność 2,7 powinna miec większą kulturę pracy, jest dość głośny, na zimnym i na ciepłym, nie ma różnicy, wyłączenie klimy nic nie daje. CLK 320cdi juz pracuje bardzo przyzwoicie.
~Clifton
Cabrio A209 3.2 V6 (320) 218KM 160kW
Tutaj dałbym 10 gwiazdek. Po prostu odlot. I pamiętajcie, że to kabriolet!!!! Dali radę niemieccy inżynierowie! Jak przesiadam się do mojej Mazdy CX-5 z CLK to wydaje mi się, że jadę Trabantem tak głośno.
~BK
Coupe C209 2.7 (270 CDI) 170KM 125kW
Silnik jest wyraźnie słyszalny w kabinie, zwłaszcza przy wyższych prędkościach. Przy starcie ze świateł potrafi być to nawet przyjemne (dźwięk 5 cylindrów jest niepowtarzalny).
~Zegarmistrz
Coupe C209 5.0 V8 (500) 306KM 225kW
Dla nie których to wada, ale wtedy zmieniają wydech na AMG i też są zadowoleni. Ja wolę słuchać mechanicznego dźwięku silnika V8 i z pewnością pozostanie seryjny wydech.