Lista ocen Mercedes Klasa A W168 (128) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 137 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sir_ryszard
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Było dobrze, ale od momentu tego świstu silnika, o którym piszę w odpowiedniej rubryce jest przeciętnie. Drażni mnie te świszczenie (ala turbosprężarka), choćby nawet to normalny objaw kultury/pracy silnika. ;/ Poza tą dolegliwością, słyszę jeszcze skrzypenie fotelów, coś w pasach, od zawieszenia... zawieszenie to rzecz normalna, do wymiany, w końcu to używany samochód, ale już skrzypiące fotele to przegięcie - przy niby 119 tysiącach...
~Rabaan
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
Tylko na płaskiej drodze jest ok. Reszta dróg bardzo źle. Słychać wszystko, każdą dziurkę, pracę silnika, zawieszenia. Nawet wycieraczki pracują bardzo głośno. Wyższe prędkości nie testowane ponieważ strach go rozpędzać więcej jak 120 km/h. Dodatkowo ze względu na twardość zawieszenia stuka tylna półka, i jakieś inne plastiki czasami. Generalnie nie ma szału!
~maciej
Mikrovan 1.7 CDI 90KM 66kW
masakra wszystko skrzypi trzeszczy gorzej nisz w chińskich autach to ma być mercedes koszmar do tego jeszcze dochodzi tragiczne wyciszenie auta ok jak jedziesz 100-120 jest do przyjęcia pod warunkiem że jest równo ale np. na autostradzie jadąc 140-170 jest stanowczo za głośno i nie chodzi o odgłosy opon tylko o powietrze szumiące (autko bezwypadkowe)
~Wolf
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
Jak na Mercedesa, to tutaj inżynierowie mogli wykazać się większą pomysłowością. Widać, że księgowi są także w mercedesie :) Wyciszenie jest dość ekonomiczne, a pięcio biegowa przekładnia tylko pogarsza sprawę. W trasie powyżej 130km/h hałas zaczyna przypominać nam, że to diesel. Dodatkowy hałas generuje wysokie "czoło" .
~robertson
Mikrovan 1.7 CDI 90KM 66kW
podczas jazdy w baby mercu słychać tylko cichutkie pyrkanie silniczka turbodiesla, ten odgłos zwiększa sie stopniowo wraz ze wzrostem prędkośći,i przy prędkości powyżej 150 km/h jest dośc głośny, należy jednak dodac,że nie jset to ryczenie wołu przed zarżnięciem, jest to zaledwie troche głośniejsza praca silnika
~Piotr O.
Mikrovan 1.7 CDI L 95KM 70kW
Ogolnie oceniam na 4. Silnik slyszalny przy dodawaniu gazu, czasami troche to meczylo. na trasie przy stalej szybkosci do 130km/h jest ok. Powyzej slychac ped powietrza i dzwiek silnika. Zawieszenie slychac przy pokonywaniu dziur, lagodniejsze nierownosci auto pokonuje bez dodatkowych dzwiekow.
~M3
Mikrovan 1.7 CDI 90KM 66kW
Samochód jest mały i lekki, nie jest wyciszony jak Mercedesy wyższych klas ale nie jest tragicznie. Bardziej przeszkadza to na postoju niż podczas jazdy. Przy wyższych obrotach silnik milknie. Przy prędkościach 100-140 wszystko jest w porządku.
Mikrovan 1.7 CDI L 95KM 70kW
No tu mogłoby być lepiej, nie zaprzeczam. Ale jednak i tak lepiej było niż w benzynowym Scenicu1 którego teraz ujeżdżam po mieście. Ten Scenic jest sporo głośniejszy, gorzej wyciszony pomimo tego, że to benzyna!
Mikrovan 1.7 CDI L 95KM 70kW
Wyciszenie to słaby punkt tego auta. Wyciszenie silnika jest bardzo słabe. Ja podoklejalem maty i jest lepiej, poziom dźwięku spadł mi o 6dB ale nadal jest głośno w porównaniu z innymi autami. Tutaj ocena słaba po prostu.