Lista ocen Mercedes Klasa B W246 Sports Tourer Facelifting (9) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~TLP
Sports Tourer Facelifting 1.5 180 d 109KM 80kW
Siedmio biegowy automat to jak dla mnie jedno z większych rozczarowań tego auta. Ogólnie pracuje dość płynnie i ładnie przerzuca biegi, ale niestety ma tendencję do „gubienia się”. Przy jeździe ze stałą prędkością i gwałtownym wduszeniu pedału gazu, skrzynia zrzuca zazwyczaj o jeden bieg za nisko co prowadzi do tego, że auto wyje i nie jedzie. Po chwili podbije o jeden bieg wyżej i dopiero zaczyna się przyspieszanie. Utrata tych kilku sekund...
~Zgred
Sports Tourer Facelifting 2.0 250 211KM 155kW
Automat dwusprzęgłowy 7G-DCT pracuje bardzo kulturalnie. Słyszałem opinie, że w porównaniu do np. DSG skrzynia jest wolniejsza ale mi to wcale nie przeszkadza. Ulice to nie tory wyścigowe i licytowanie się o milisekundy różnicy mnie rozśmiesza. Skrzynia przełącza biegi bardzo płynnie w górę i w dół. Można by powiedzieć, że w sposób niezauważalny.
~Robert
Sports Tourer Facelifting 1.5 180 d 109KM 80kW
Poezja, 7 biegów, dwusprzęgłowa, zmienia biegi rewelacyjnie, choć w porównaniu do BMW nieco wolniejsza moim zdaniem. fajny tryb pracy eco i przejścia na luz w tryb żeglowania, ładnie podrzuca biegi i reaguje szybko na operowanie pedałem gazu. największy plus tego auta.
~Kamil
Sports Tourer Facelifting 1.6 200 156KM 115kW
Mercedes zmienil chyba oprogramowanie skrzyni bo to nie jest juz ten geriatronic znany ze starszych aut tylko skrzynia ktore dziala prawie tak dobrze jak ZF BMW.
~Aleksandra
Sports Tourer Facelifting 1.6 200 156KM 115kW
Praca dźwigni bez zastrzeżeń - płynna, manualna wersja gwarantuje sportową frajdę z jazdy, choć ekoniańka pewnie nie jest zadowolona :)
~buba
Sports Tourer Facelifting 2.0 220 184KM 135kW
7 dsg gtronic bardzo dobrze - jedyny minus to 7 bieg przy 70/h w trybie komfort , wg mnie troszkę za niskie obroty
~Halina
Sports Tourer Facelifting 1.6 180 122KM 90kW
świetna to mój 3 merc i za każdym razem lepszy,płynny automat
~jan
Sports Tourer Facelifting 1.6 180 BlueEFFICIENCY Edition 122KM 90kW
płynnie działa we wszystkich trybach ,bez zarzutu .
~Bartek
Sports Tourer Facelifting 1.6 180 122KM 90kW