Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W202 Kombi T202

fanMB, 13 lat temu
Silnik 2.2 D 95KM 70kW
Rok produkcji 1997
Mercedes Klasa C W202 Kombi T202 2.2 D 95KM 70kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Cóż to mój drugi mercedes [poprzedni W201] i muszę przyznać że nie spodziewałem się po nim zbyt wiele a tu zaskoczenie! Skubany jest lepszy niż myślałem! Prowadzi się super jest wygodny, bezpieczny, czuję się nim jak w czołgu hehe, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony! Ma coś w sobie tak jak jego poprzednik, no i ta wygoda!!! Ma w sobie wszystko czego oczekuję od auta.
W 190-tce miałem 2.0 benzyniaka więc ten wydaje się trochę głośny na niskich obrotach... ale jak się przyzwyczaisz to myślisz że tak musi być.
elastyczny... na trasie tylko na 5 biegu można jechać, jeśli nie zwalniasz poniżej 60-tki.
Prowadzi się wyśmienicie! Skubaniec trzyma się drogi jak trzeba, nie reaguje na nierówności.
Z przodu ok, ale z tyłu jest kiepsko!
Wszystko na swoim miejscu! Jak w mercedesie!
Trochę słabo dmuchawa działa ale i tak wystarczająco.
Wiadomo, że to nie S-klasa ale jak na tą wielkość auta to nieźle! Ja do najchudszych nie należę a muszę przyznać że nie jest mi ciasno zarówno z przodu jak i z tyłu.
Ogólnie auto jest świetnie wyciszone gdyby nie ten diesel... ale jak ktoś kupi benzyniaka to będzie cichutko.
Wydaje mi się że jak na auto tych gabarytów i tej klasy to naprawdę nie może być lepiej. Niektórym się wydaje że volkswagen to taki tani samochód w eksploatacji... w porównaniu z mercem wypadnie raczej słabo.
Pod tym względęm moim zdaniem wypada najlepiej.
Mam go zbyt krótko ale już widzę że problemów raczej nie będzie żadnych...
Tylko ta pompa lucasa podobno stwarza problemy ale tak tylko mówią a zobaczymy , wyjdzie w praniu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D 95KM 70kW [l/100km]

7,3