Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W205 Limuzyna

Łukasz, 6 lat temu
Silnik 180 156KM 115kW
Rok produkcji 2017
Mercedes Klasa C W205 Limuzyna 180 156KM 115kW 2013-2018 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wygląd jak milion dolarów
Jesli zastanawiasz się nad tym autem to dłużej tego nie rob. Jest to świetne auto i będziesz tak się w nim czuc. Dla mnie Swietne ze względu na design i jakość materiałów oraz spasowania. Bardzo podoba mi się wygląd zewnętrzny i wewnętrzny i chyba nie tylko mi, bo auto robi wrażenie na ulicy. Bardzo dobra jakość wnętrza, wszystkie przełączniki, uchwyty, guziki, to najwyższa jakość. Coś co wygląda na metal nim jest, coś co ma robić klik robi klik itp. Kokpit centralny wygląda obłędnie. Obraz psuje tylko jakość multimediów (użytkowałem standardowy system). Nagłośnienie jest bardzo przeciętne. W porównaniu do standardowego z BMW 3 dużo mu brakuje. Płynność działania multimediow pozostawia dużo do życzenia. Uzytkowalem dysk twardy podłączony przez USB, to była tragedia. Na kierownicy brakuje przełącznika stacji radiowych i następnego utworu. Wrażenia z jazdy są super. Użytkowałem auto ze standardowym zawieszeniem, które było sprężyste i bardzo wygodne a jednocześnie dające pewność prowadzenia. Dodatkowo nie powodowało obaw przy wjeździe na krawężnik. Co do wrażeń z jazdy. Mam łagodne usposobienie aczkolwiek jeżdżąc po stolicy czasami trzeba mieć pod nogą trochę mocy. Jak dla mnie silnik 156 km z automatem jest wystarczający. Kiedy trzeba jedzie ostro a w trybie sport nawet bardzo ostro. Jeśli ktoś powie że 156 km to kosiarka to niech się przejedzie i zastanowi. Auto jak tylko się chce jest pierwsze na światłach o ile nie ściga się z jakimś Porsche. Auto jest dobrze wyciszone ale ok 4 tys obrotów silnik zaczyna być słychać i nie jest to przyjemny dźwięk. Natomiast jeżeli jeździ się bez wygłupów to oddaje moc i moment na tych niższych obrotach, czuć że jest doładowany. A wtedy jest cicho. Co do skrzyni to użytkowałem automat. Pozytywnie oceniam umiejscowienie przełącznika przy kierownicy, przecież z tego się nie korzysta podczas jazdy więc po co ma zajmować miejsce na środku kokpitu. Mój egzemplarz miał też łopatki pod kierownicą. Jest to zbędny bajer jak dla mnie. Sama skrzynia działa spokojnie i zachęca do takiej właśnie jazdy. W porównaniu do 8biegowej z BMW która jest szybka i energiczna to jest to zupełnie coś innego. Inna bajka wręcz. Po prostu do jazdy spokojnej i dostojnej i tylko od czasu do czasu przerwanej jakimś sprintem. Spalanie mogę określić tylko po duzym mieście (Warszawa) i jest tu dla mnie wada. Auto spalało w trybie oszczędnym lub komfort mniej cały czas 12,3 l / 100 km. Myślę że za miastem to by się bardzo zmieniło ale pisze bo jeśli ktoś jeździ częściej po mieście to jednak spalanie jest wysokie. Ja myślałem że będzie bliższe 10 l/100 i się zawiodłem.
Moc wystarczającą ale spalanie i dźwięk na wysokich obrotach słabe.
Do jazdy normalnej poprawną jak najbardziej, bez fajerwerków.
Udany kompromis między prowadzeniem a komfortem z lekka przewaga komfortu. Na dziurawe miejscami drogi miejskie jest super.
Wygląda obłędnie bez względu na kat z jakiego się na nią patrzy. Zarowno w dzień jak i w nocy wygląda ślicznie. To auto musi mieć chromy i metaliczny lakier bo inaczej jego przetłoczenia nie są podkreślone. Pamiętajcie o tym bo podstawowa wersja tego nie ma.
Umiarkowana, grube słupki, małe okna, bez czujników parkowania byłoby ciężko.
Wg mnie to słaba strona. O ile podstawowe rzeczy są na miejscu to irytują takie jak brak uchwytow na napoje w standardzie, konieczność wkładania kluczyka do stacyjki w standardzie, brak przełącznika utworu i stacji radiowych na kierownicy, standardowe multimedia chodzą opornie.
Poprawne. Brak w standardzie ogrzewanych foteli.
Miejsca jest wystarczająco dla 4 osobowej rodziny.
Wyciszenie bardzo dobre. Silnik słychać na wyższych obrotach.
Trudno powiedzieć auto miałem jak zastępcze. Jedyne co mnie dotknęło to koszty paliwa. Silnik benzynowy 156 KM zużywa więcej paliwa niż się spodziewałem. Po mieście bez jakiś mega korków trzeba liczyć 12 litrów.
Na tle konkurencji to chyba niezła oferta. Ja mam porównanie do bmw 3 f30 które tańsze nie jest. Pomimo że jestem fanem BMW to obiektywnie przyznaję że poza multimediami Mercedes sprawia wrażenie lepiej wykonanego. Jego zawieszenie jest też bardziej adekwatne na co dzień. No i wygląda jak milion dolarów.
Za krótko używałem to auto ale robi wrażenie solidnego.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 180 156KM 115kW [l/100km]

Mercedes Klasa C W205 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu