Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W205 Limuzyna

Krzychu, 4 lata temu
Silnik 180 156KM 115kW
Rok produkcji 2015
Mercedes Klasa C W205 Limuzyna 180 156KM 115kW 2013-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Mały silnik a daje rady. Wiru w baku już nie robi jak stare benzyniaki.
Inne : brak
Po przesiadce z W203 ... takie w205 to ma wyciszenie że na postoju szukałem niedomkniętych szyb. Duże prędkości autostradowe męczą .... szumem wiatru, szumem opon. Jakoś materiałów ... w Exclusive nawet nie jest to co było w Classic w 203 ( wersje bez dopłaty ... nic rewelacyjnego) .. na zewnątrz atrapa, zderzaki ... to tani plastik, lakier szybko się niszczy i ma dziwną fakturę. Zaleta to przestrzeń w środku ... silnik no jak ktoś 10 lat dieslem 2.0l .. to na autostradzie będzie marudził.
Nie należny oczekiwać za wiele , po 100 tys. turbo nieraz już zaczyna być słychać .. nieraz zauważam brak mocy na dole obrotów .. błędów w sterowniku nie ma.
Nieraz szarpnie .... ale uczy się i po raz drugi w tym dniu tego już nie zrobi. Zimą mniej szarpie ... że zapomina się o tym.
Twardo jak się po kostce poruszam .. ale na autostradzie, w zakrętach pewniejsze .. od paru lat MB robi to na sportowo .
Nie jest to auto pancerne .. małe przygody to dużo uszkodzeń. Lakier dość słaby - łatwo to zarysować i co wizyta na autostradzie to nowe odbicia jego po kamyczkach.
Nie mam tu żadnych problemów poza tym że słupek A jest dość gruby i w mieście to może przeszkadzać.
Manetka tempomaty wymaga do wieloletniego użytkownika MB .. przyzwyczajenia, Przyciski na konsoli środkowej są nierozpoznawalne ... nie ma na nich piktogramów, wyglądają tak samo .. ale lepsze to niż miniaturki w maździe
Śmiechu warte że za 2 strefy trzeba dopłacić.
jest OK.
To największy minus tego auta ... w porównaniu z W203 .. przepaść .. od 160 - 170 ( jak jest wietrznie to szybciej) .. czuje się jak w oku cyklonu. Silnik wyciszony OK .. ale przepływające powietrze słuchać ... a jak pada deszcz to słychać szum w dolej części drzwi od kół ( tego w W203 nie było, ba nie słyszałem mijających mnie aut) 20 lat temu w W210 głupie E 230 .... to ze jadę ponad 220 km/h zauważyłem tylko bo horyzont mi się zmniejszył. Auto było tak wyciszone że zapomniałem że jadę 220 i uchyliłem sobie okno ... Za to ten MB dostał 1-gwiadkę .. bo to był autut MB i w tym modelu spadło to bardzo .. teraz to jak w pospolitym aucie tej klasy.
Pojawiają się zamienniki .. a ceny w ASO są jakie były ... tu nic sie nie pogorszyło ... model dość popularny wiec alternatyw będzie coraz więcej.
Zrobił się z tego Średniak ... jak ktoś ma poprzednie modele MB i nie narzeka na nie .... nie radzę wymieniać ich na to.
Tylko .. lub aż bo to MB ... skrzypienie wielu elementów tapicerki .. wstyd.
Od 100 tys. pojawiło sie lekkie pogwizdywanie .. pomiędzy 1500 - 2500 .. coraz częściej to słyszę .... turbinka pa-pa robi ? ... coś za szybko ... ale wiem że użytkownikom nieraz uszkodziła się turbina po 60 tys. bo jakiś element przewodu do turbiny się wykruszył i uszkodził jej łopatki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 180 156KM 115kW [l/100km]

7,9