Lista ocen Mercedes Klasa E W210 Sedan (176) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 168 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tomaszek355
Sedan 2.9 Turbo-D 129KM 95kW
Ceny części zależy co wymieniasz używki stosunkowo nie drogie nowe raczej bardzo drogie ale to jest w końcu merc więc nie maluch po regeneracji podobno omijać np; turbiny. Jeśli chodzi o ekonomiczność to różnie mówią a ja swoje wiem to prawie 3 litry i musi swoje spalić ale tragedii nie ma jest lepiej niż w 525tds
~kkzgc@poczta.onet.pl
Sedan 2.2 CDI 143KM 105kW
Zużycie paliwa wyjątkowo niskie: miasto ok. 8,5 l na trasie od 4,5 do 6 l zależnie od stylu jazdy. Ceny przeglądów są niestety bardzo wysokie, także oryginalne części są drogie. Naprawy praktycznie się nie zdarzają, więc nie ma to większego znaczenia. Jeśli samochód jest regularnie serwisowany nic się nie będzie psuło.
~zorro
Sedan 3.0 Turbo-D 177KM 130kW
do 13 litów miasto (jazda tylko w szczycie - w korkach), przy włączonej klimatyzacji. W trasie rekord to 6,9l. Przeciętne spalanie w trasie to ok. 9l. w mieście ok. 12. Myśle ze powyższe wartości na 1700kg i 3.0l silnik w automacie i wiecznie włączonej klimatyzacji można uznać za dobre.
~bini83
Sedan 2.0 136KM 100kW
W tej klasie auta raczej nie ma co tu dużo mówić o ekonomiczności,bo nie o to tu chodzi,ja osobiście polecał bym trochę większy silniczek w w210 niz 2.0,części dostęp bez problemu,a z racji takiej że to mercedes to zapłacimy tu troszkę więcej,ale to też bez jakiś kolosalnych różnic !!
~Maciej
Sedan 2.0 CDI 115KM 85kW
Co do zużycia paliwa to jest ok,szczególnie że automat i że ciężka buda,natomiast jestem wybitnie niezadowony z cen części i ich dostępności,byle pierdoła a trzeba oryg. zamawiać i słono bulić,zupełnie jakby wszyscy myśleli że 10 letni mietek E to pewnie kosztuje 100000pln a właściciel to śpi na forsie.
~w210classic@wp.pl
Sedan 2.2 D 95KM 70kW
Na miescie jak sie nie przekracza 2500-3000 obrotów pali b mało.Trasa bardzo ekonomiczny -5 l.Wbrew pozorom auto tanie w utrzymaniu, tanie czesci duzo zamienników,jak nawet taksówkarze nim jezdza musi to cos znaczyc. Kazdy mechanik przy modelu 2.2 D podejmie sie naprawy bo to prosta konstrukcja.
~Mercedesiwo_290
Sedan 2.9 Turbo-D 129KM 95kW
Jest wspaniale. Przy spokojniej jeździe (tzn. do 25000 obrotów) pali naprawdę bardzo mało. W mieście 7/9 l, a na trasie trzymając 2000 obrotów niemalże wskazówka stoi w miejscu za to jak się spieszy swoje spali, ale to mowie już o dużych prędkościach wiec w tym nie powinno być nic dziwnego :)
~Mercedes 87
Sedan 2.0 CDI 115KM 85kW
Spalanie niższe niż podaje producent. Kiedyś na trasie na odcinku od Sulejowa(obok Piotrkowa Trybunalskiego) do Chęcin(obok Kielc) zresetowałem licznik spalania i pokazało 3.9 l/100km. ogólnie w trasie nie przekracza 5 w mieście 7 chyba,że tempomat i 170 wtedy nawet 9 z hakiem.
~Piotrossy
Sedan 2.9 Turbo-D 129KM 95kW
Jak na klasę wyższą całkiem rozsądne. Samochód jest prostszy niż jego odpowiednicy (BMW E39, Audi A6 C5), a zatem ma tańsze części. Gdyby nie blachy byłby zdecydowanym liderem. Jest to też wynik tego, że posiadam prostą wersję (bez 4Matica, pneumatycznego zawieszenia itp.)
~Ramon
Sedan 2.2 D 95KM 70kW
Miałem już ładnych parę aut, ale z tą pojemnością i przy tej wadze wątpię czy znalazłbym drugie auto które tak mało pali. Na trasie mieszczę się w 5,5l - przy jeździe po polskich drogach do 120 km/h. W mieście przy spokojnej jeździe 8,5 do 9l.
Mercedes Klasa E W210 Sedan