Lista ocen Mercedes Klasa E W210 Sedan (176) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 168 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
Sedan 3.0 D 136KM 100kW
To jest diesel w związku z tym jak napisałem części kosztują zamienniki jeżeli dawać to z głową czasami są tylko oryginały auto pali mi ok 7-8 l/100km ale niestety to auto swoje kosztuje
~Michał
Sedan 2.8 4-matic 204KM 150kW
Spalanie na gazie zakazy w dużym stopniu od trybu jazdy. Jak na auto o tej masie i mocy jest nieźle, zwłaszcza przy tanim gazie. Napęd 4x4 i automat też dołoży kilka groszy :) generalnie polecam, swietne auto!
~piotr1988_17
Sedan 2.2 D 95KM 70kW
To jest mocna strona silnika bez turbo;) na trasie udało mi się zejść przy prędkości 90-100km/h do 5 litrów na 100 km. Średnio wychodzi 7 litrów. Także jak na gabaryty i masę auta naprawdę jest dobrze.
~uzytkownik
Sedan 3.0 Turbo-D 177KM 130kW
na miescie jakbezsensownie sie go nie gania powyzej 2300 obr/min kolo 9l mozna zachaczyc ,trasa nawe 5.5l bywa jak tez i 10.5l mozna osiagnac,zwlaszcza jak sie jakies bmw przyczepi -nie na dlugo ...zarcik
~Paweł
Sedan 3.0 D 136KM 100kW
Warto zadbać o dobry olej i o silniku możemy zapomnieć, trzeba uważać na NIVO, bo ceny amortyzatorów powalają (900pln/szt.) Zawieszenie raczej drogie w naprawie ale trwałe. Ceny przodu w normie
~bork68
Sedan 2.0 CDI 115KM 85kW
Jak na swoją masę i gabaryty jest bardzo oszczędny a przy tym dynamiczny, naprawy zależy gdzie i czy orginał , ja wybrałem droższą opcję bo uważam że w ogólnym rozrachunku (jakość-trwałość) bardziej się opłaca
~Gizas
Sedan 2.7 CDI 170KM 125kW
Ja nie miałem z nim problemów, oprócz części eksploatacyjnych lub jak oleje, filtry, opony lub wynikających z wieku np. Sprężyny w zawieszeniu wymieniałem, bo przerdzewiały.
~Radzio
Sedan 3.0 Turbo-D 177KM 130kW
Jeżdżę na oponach 245/40/18 i samochód pali koło 12 litrów przy jeździe trasa/miasto. Jeżdżę dosyć szybko. Ale dzięki temu ze jest bezawaryjny na spalanie nie patrzę. Świetny motor
~Dominik
Sedan 2.2 CDI 125KM 92kW
+ i -, samo spalanie jest na zadowalającym poziomie, ale mogłoby być lepiej, oryginalne części nie należą do najtańszych, ale jest szeroki wachlarz dobrych, dużo tańszych zamienników.
~mk
Sedan 2.2 D 95KM 70kW
Przy tej masie i takiej mocy spalanie bardzo poprawne. W normalnej trasie można się spodziewać ok 6 litrów ale w mieście z włączoną klimą spalanie podchodzi pod 10 litrów.
Mercedes Klasa E W210 Sedan